Barcelona osvojila Kup Kralja dvama pogocima u produžecima finalne utakmice protiv Seville

Ponedjeljak, 23. svibnja 2016. 00:11 Napisao/la  SC

Finalna utakmica Kupa Kralja: Barcelona - Sevilla 2:0 (0:0, 0:0)

Barcelona je osvojila Kup Kralja, pobijedivši (2:0) Sevillu dvama pogocima u produžecima finala odigranog u Madridu.

Iako je Barcelona imala više vremena za odmor budući da je Sevilla igrala finale Europske lige, Messi, Suarez i posebno Neymar nisu izgledali optimalno sve do same završnice utakmice.

Zato je briljirao Iniesta, posebice u razdobljima kada je trebalo zadržati loptu.

Sve se za Barcelonu dodatno zakomplicirano nakon pola sata igre, kada je u svlačionicu morao Mascherano.

U 35. minuti Macherano je rukama zaustavio Gameira na rubu kaznenog prostora, sudac je opravdano izvukao crveni karton budući da je napadač Seville išao prema Ter Stegenu.

U drugom dijelu Mathieu je ušao umjesto Rakitića, trener Enrique očekivano je uveo klasičnog braniča.

U 56. minuti Barcelona je ostala bez najboljega strijelca, Suarez je morao izaći zbog ozljede. Protiv Seville nije bio niti u prilici postići čak 60. pogodak ove sezone u svim natjecanjima.

Skoro sat vremena Sevilla nije iskoristila prednost igrača više iako je tijekom drugoga dijela pritiskala koliko je mogla i znala.

Banega je pogodio vratnicu, imala je Sevilla nekoliko opasnih pokušaja, ali su momčadi u produžetke ušle izjednačene.

U 92. minuti Banega je sleđa srušio Neymara i zaradio crveni karton zbog istoga razloga kao i Macherano.

Brzo je Barcelona postavila stvari na svoje mjesto čim se počelo igrati jedan na jedan.

U 97. minuti Messi je dugačkom loptom pronašao utrčalog Albu, koji je pobjegao Vitolu i iskosa lijevom nogom pogodio suprotni kut - 1:0.

Pogodak je promijenio odnos snaga na terenu. Iako je Sevilla i dalje pokušavala, Barcelona je postala opasnija. Vratar Rico nekoliko je puta spašavao vrata...

Utakmica se lomila sve do posljednjih minuta drugog produžetka.

U 120. minuti isključen je Carrico zbog dva žuta kartona u jednoj akciji: prvog je dobio za prekršaj, drugog za prigovor.

A onda je u 122. minuti Messi još jednom maestralnom asistencijom gurnuo Neymara prema Ricu, koji je bio nemoćan - 2:0.

Počelo je veliko slavlje Katalonaca usred Madrida.

BARCELONA: Ter Stegen, Alves, Pique, Mascherano, Alba (120 S. Roberto), Busquets, Rakitić (46 Mathieu), Iniesta, Messi, Suarez (57 Rafinha), Neymar

SEVILLA: Rico, Mariano (79 Konoplyanka), Rami, Carrico, Escudero, Krychowiak, Iborra (105 Llorente), Coke, Banega, Vitolo, Gameiro

Finalna utakmica Kupa Kralja: Barcelona - Sevilla 2:0 (Alba 97, Neymar 120+2)