Primera: Barcelona i Atletico (M) upisali pobjede, dvojac nastavio mrtvu utrku na vrhu

Nedjelja, 26. siječnja 2014. 22:37 Napisao/la  SC

Utakmice 21. kola: Barcelona - Malaga 3:0, Rayo Vallecano - Atletico (M) 2:4, Osasuna - Athletic 1:5, Almeira - Getafe 1:0

Španjolsko prvenstvo, 21. kolo

BARCELONA - MALAGA 3:0

Stadion Camp Nou. Gledatelja: 56.355. Sudac: Clos Gómez.

Strijelci: 1:0 Pique (40'), 2:0 Pedro (55'), 3:0 Sanchez (61').

BARCELONA: Valdes, Alves, Pique, Alba, Mascherano, Fabregas, Xavi (od 78' Roberto), Busquets, Messi, Sanchez (od 87' Afellay), Pedro (od 61' Tello).

MALAGA: Caballero, Angeleri, Antunes, Sanchez, Flavio, Tissone (od 81' Darder), Duda, Perez (od 66' Morales), Camacho, Santa Cruz (od 25' Pawlowski), Juanmi.

Nogometaši Barcelone pobijedili su Malagu 3:0 i tako ostali u mrtvoj utrci s madridskim Atleticom koji je u nedjelju slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana 4:2.

Barca je slomila otpor gostiju pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Xavi je izveo korner, Sanchez glavom smirio loptu za Piquea koji je iz neposredne blizine poentirao - 1:0.

Domaćin je prednost udvostručio u 55. minuti. Jednu brzu akciju Barcelone okončao je Pedro preciznim udarcem - 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Sanchez šest minuta kasnije. Messi se sjajno sjurio prema kaznenom prostoru, dodao Pedru koji je odigrao za Sancheza kojem je samo preostalo gurnuti loptu u mrežu.

U ostalim nedjeljnim utakmicama Athletic je na gostovanju svladao Osasunu 5:1, a Almeira je pobijedila Getafe 1:0.