NJEMAČKO PRVENSTVO

Mandžukić s dva gola slomio Greuther Furth

Subota, 19. siječnja 2013. 17:04 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: Bayern - G. Furth 2:0, Werder - Borussia (D) 0:5. Perišić debitirao

Njemačko prvenstvo, 18. kolo

BAYERN - GREUTHER FURTH 2:0

Allianz Arena. Gledatelja: 71.000. Sudac: Schimdt. Strijelci: 1:0 Mandžukić (25'), 2:0 Mandžukić (61').

BAYREN: Neuer, Lahm, Van Buyten, Dante, Schweinsteiger, Ribéry, Martínez, Kroos (od 70' Shaqiri), Alaba, Mandžukić (od 85' Gomez), Müller (od 70' Robben).

GREUTHER FURTH: Hesl, Kleine, Sobiech, Zimmermann, Baba, Peković, Sararer (od 87' Klaus), Stieber, Fürstner, Petsos, Nöthe (od 67' Azemi).

Nogometaši Bayerna upisali su novu pobjedu u Bundesligi svladavši u 18. kolu Greuther Furth 2:0, a dva pogotka za domaćina postigao je Mario Mandžukić. Bavarci su tako rutinski upisali nove bodove, Bayern je poveo u 25. minuti. Mandžukić je uputio udarac prema vratima nakon ubačaja s desne strane, a lopta je u mreži završila najviše zbog katastrofalne reakcije gostujućeg vratara - 1:0. Drugi pogodak Mandžukić je postigao u 61. minuti kada je iskoristio ubačaj iz kornera i glavom pospremio u loptu u mrežu. Mario Mandžukić igrao je do 85. minute kada ga je zamijenio Gomez.

Uspješan je bio i Wolfsburg koji je pobijedio Stuttgart 2:0, Ivan Perišić debitirao je za vukove, a u 75. minuti zamijenio ga je Kahlenberg. Ivica Olić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg.

Rezultati 18. kola: Bayern - Greuther Furth 2:0 (Mandžukić 26', 61'),  Hoffenheim -  Borussia (M) 0:0, Mainz - Freiburg 0:0,  Wolfsburg   - Stuttgart 2:0 (Diego 51', Madlung 67'), Bayer (L) Eintracht 3:1 (Boenisch 31', Kiessling 33', Schurrle 58'/Meier 78'), Werder - Borussia (D) 0:5 (Reus 9, Goetze 19, Santana 48, Lewandowski 81, Blaszcykowski 85)

Bayern Munich 1-0 Greuther Furth