NJEMAČKO PRVENSTVO

HSV iznenadio Borussiju, Bayern pobijedio

Subota, 09. veljače 2013. 17:57 Napisao/la  SC

Rezultati 21. kola: Bayern - Schalke 4:0, Borussia (D) - HSV 1:4,  Greuther Furth - Wolfsburg 0:1

BUNDESLIGA - 21. KOLO

BAYERN – SCHALKE 4:0

Allianz Arena. Gledatelja: 71.000

Sudac: Peter Gagelmann

Strijelci: 1:0 Alaba (19-11m), 2:0 Schweinsteiger (32), 3:0 Alaba (51), 4:0 Gomez (63)

BAYERN: Neuer, Lahm (73 Rafinha), Dante, Boateng, Alaba, Martínez, Schweinsteiger (73 Luiz Gustavo), Ribéry (73 Contento), Kroos, Robben, Gomez

SCHALKE: Hildebrand, Höwedes, Matip, Metzelder, Kolašinac, Jones, Höger (64 Raffael), Neustädter, Bastos (71 Farfan), Pukki (78 Edu), Barnetta

Bayern je još jednom demonstrirao nadmoć u Bundesligi ove sezone, Schalke nije imao šanse ozbiljno ugroziti bavarski nogometni stroj. Četiri pogotka za dodatna tri boda prednosti pred Borussijom Dortmund, koja je u subotu doživjela domaći poraz, učinile su prvenstvo nezanimljivim već nakon 21. kola.

Mario Mandžukić nije igrao protiv Schalkea, što je iskoristio Gomez koji se upisao u listu strijelaca.

BORUSSIA DORTMUND - HSV 1:4

Signal-Iduna-Park. Gledatelja: 80.645

Sudac: Manuel Gräfe (Berlin)

Strijelci: 1:0 Lewandowski (17), 1:1 Rudņevs (18), 1:2 Heung-Min Son (26), 1:3 Rudņevs (62), 1:4 Heung-Min Son (89)

Žuti kartoni: Götze (Borussia), Aogo, Van der Vaar (HSV)

Crveni karton: Lewandowski (31)

BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller, Piszczek (66 Gündogan), Kehl (65 Schieber), Hummels, Blaszczykowski, Santana, Bender, Sahin, Götze, Reus, Lewandowski

HSV: Adler, Diekmeier, Bruma, Westermann, Jansen, Rincon, Aogo, Skjelbred (74 Arslan), Van der Vaart (63 Rajković), Heung-Min Son (90 Kačar), Rudnevs

Nogometaši HSV-a ponovo su se pokazali "crnom mačkom" za vodeću Borusssiju Dortmund. Na prepunom Signal Iduna Parku uvjerljivo su slavili s 4:1, nanijevši žutima drugi poraze sezone. Po dva gola za slavlje momčadi iz Hamburga postigli su Rudņevs i Heung-Min Son. Domaćin je gotovo sat vremena igrao s igračem manje nakon crvenog kartona Lewandowskog.

Wolfsburg je ostvario važnu pobjedu u gostima kod Furtha. Strijelac za vukove bio je Dost u 23. minuti. Ivan Perišić odigrao je prvo poluvrijeme za goste, a u nastavku ga je zamjenio njegov reprezentativni kolega Ivica Olić. Srđan Lakić odigrao je svih 90 minuta u domaćem remiju Eintrachta s Nurnbergom (0:0).

Rezultati 21. kola: Bayern - Schalke 4:0 (Alaba 19-11m, 51, Schweinsteiger 32, Gomez 63), Borussia (D) - HSV 1:4 (Lewandowski 17/Rudņevs 18, 62, Heung-Min Son 26, 89), Eintracht - Nurnberg 0:0, Greuther Furth - Wolfsburg 0:1 (Dost 23), Hannover - Hoffenheim 1:0 (Diouf 8), Borussia (M) - Bayer 3:3 (Stranzl 44, Jong 59, Herrmann 89/Sam 52, Kiessling 60, Schürrle 64), Stuttgart - Werder 1:4 (Traoré 50/Ekici 34, 74, Hunt 61, Bruyne 90)