NJEMAČKO PRVENSTVO

Uth donio Hoffenheimu vrijednu pobjedu

Subota, 16. travnja 2016. 17:21 Napisao/la  SC

Utakmice 30. kola: Werder - Wolfsburg 3:2, Hoffenheim - Hertha 2:1, Bayer Leverkusen - Eintracht 3:0

Kramarićev Hoffenheim je došao do vrijedne pobjede u srazu sa Herthom. Završilo je 2:1. Prvi je zaprijetio Vedad Ibišević u 3. minuti, no vratar Baumann odlično je obranio. Hoffenheim prijeti preko Utha, ali vratar Jarstein je obranio. Hertha dolazi u vodstvo u 26. minuti. Skjelbred je centrirao iz kornera, Stark je bio najviši u skoku i pogodio za 0:1. Slavlje gostiju nije dugo trajalo jer Hoffenheim izjednačava sedam minuta kasnije.

Schar je najbolje pratio slobodan udarac Amiria i glavom pospremio loptu u desne rašlje. U 41. minuti Hertha je mogla ponovno do vodstva, ali lopta koju je uputio Kalou odsjela je na lijevoj stativi. Jarstein odlično brani pokušaj Utha u 68. minuti. Uth se upisuje u strijelce u 85. minuti kada je glavom nakon kornera zatresao mrežu i doveo Hoffenheim u vodstvo.

HOFFENHEIM: Baumann, Schar (53 Kaderabek), Sule, Strobl, Polanski, Toljan, Amiri, Ochs (67 Schwegler), Volland (85 Zuber), Uth, Kramarić

HERTHA: Jarstein, Pekarik, Stark, Brooks, Plattenhardt, Skjelbred, Lustenberger, Haraguchi (88 BAumjohann), Darida (85 Van den Bergh), Kalou, Ibišević (73 Schieber)

Eintracht Nike KOvača poražen je na gostovanju kod Bayer Leverkusena, završilo je 3:0 za domaće. Bayern se sa Schalkeom obračunao u drugom poluvremenu. U 20 minuta igre domaći su zabili tri gola, od kojih su dva djelo Lewandowskog, a jedan Vidala.

Utakmice 30. kola: Augsburg - Stuttgart 1:0 (Finnbogason 36), Werder - Wolfsburg 3:2 (Pizarro 32-11m, Bartels 65, Yatabare 83/ Guilavogui 36, Bas Dost 87), Darmstadt - Ingolstadt 2:0 (Rausch 51, Wagner 85), Hoffenheim - Hertha 2:1 (Schar 33, Uth 85/ Stark 26), Bayer Leverkusen - Eintracht 3:0 (Kampl 70, Brandt 76, Bellarabi 90), Bayern - Schalke 04 3:0 (Lewandowski 54, 65, Vidal 74)