NJEMAČKO PRVENSTVO

Tin Jedvaj donio pobjedu Leverkusenu

Subota, 29. listopada 2016. 18:00 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Augsburg - Bayern 1:3,  Darmstadt - RB Leipzig 0:2,  Wolfsburg -  Leverkusen 1:2

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj postigao je pobjednički gol u gostujućoj pobjedi svog Bayera kod Wolsburga 2:1 u 9. kolu Bundeslige.

Wolfsburg je vodio s 1:0 sve do 79. minute, kada je za Bayer izjednačio Mehmedi, a u 83. minuti Jedvaj na dodavanje Dragovića postiže pogodak za veliku pobjedu.

Jedvaj je odigrao svih 90 minuta za "apotekare", dok je kod Wolfsburga u 78. minuti ušao Josip Brekalo.

Bayern je s dva pogotka Lewandowskog i jednim Robbena uspješno prošao gostovanje kod Augsburga (3:1) i učvrstio se na čelu.

Bavarci imaju dva boda više od najvećeg iznenađenja prvenstva RB Leizpiga koji je u subotu s 2:0 slavio na gostovanju kod Darmstadta za koji je do 79. minute igrao Roman Bezjak.

Bayern, Leipzig i Hoffenheim su još uvijek neporaženi, a klub iz istočne Njemačke primio je samo šest golova u prvih devet kola.

Pobjede su još ubilježili Mainz i Freiburg.

Derbi rurske oblasti između Borussie Dormund i Schalkea završen je bez pogodaka i bit će brzo zaboravljen.

Utakmice 9. kola: Augsburg - Bayern 1:3 (Koo Ja-Cheol 67/Lewandowski 19, 48, Robben 21), Werder - Freiburg 1:3 (Garcia 67/Philipp 29, Grifo 39-11m, Abrashi 75), Darmstadt - RB Leipzig 0:2 (Sabitzer 57, 81), Mainz - Ingolstadt 2:0 (Malli 51-11m, Oztunalli 85), Wolfsburg - Bayer Leverkusen 1:2 (Arnold 37/Mehmedi 79, Jedvaj 83), Borussia (D) - Schalke 0:0.