NJEMAČKO PRVENSTVO

Werder gurnuo Kovačev Eintracht u kvalifikacije

Subota, 14. svibnja 2016. 17:25 Napisao/la  SC

Utakmice 34. kola: Bayern - Hannover 3:1, Werder - Eintracht 1:0, Hoffenheim - Schalke 1:4

U posljednjem kolu Bundeslige Bayern je proslavio naslov pobjedom kod kuće protiv Hannovera s 3:1 uz dva gola Goetzea. Bila je to posljednja utakmica Pepa Guardiole na klupi Bayerna na Allianz Areni.

Eintracht Nike Kovača poražen je minimalnim rezultatom u gostima kod Werdera. Kovaču je remi nosio ostanak u prvoligaškom društvu, no Werder se uspio spasiti u 89. minuti pogotkom Djilobodjia te će tako Eintracht u dodatne kvalifikacije. Za ostanak Eintracht će se boriti sa Nuernbergom. Iz lige su ispali Hannover i Stuttgart.

Nogometaši Hoffenheima doživjeli su težak domaći poraz od Schalkea, no ostali su u ligi, dok će Schalke direktno u Europsku ligu.

Schalke je poveo već u 7. minuti kada je Belhanda idealnom loptom poslužio Huntelaara koji pogađa donji lijevi kut. Sedam minuta kasnije gosti vode već 2:0. Choupo-Moting je sve napravio sam, i pospremio loptu pored nemoćnog vratara Grahla. Nadu domaćima u 41. minuti vraća Uth koji koristi asistenciju Elyounoussia i trese mrežu Schalkea.

U 11. minuti nastavka, Sane je sam ušao u kazneni prostor i pogodio mrežu Grahla za vodstvo gostiju od 3:1. Kramarić je natjerao na paradu vratara Fahrmanna u 70. minuti, gostujući vratar uspio je mrežu sačuvati od pokušaja hrvatskog igrača. Devet minuta kasnije Kramarić ponovno stavlja na muke vratara Schalkea.
Schar je nespretnom reakcijom u 89. minuti prevario svoga vratara i lopta je otišla u gol za konačnih 1:4.

HOFFENHEIM: Grahl, Schar, Bičakčić, Strobl (68 Polanski), Kaderabek, Rudy, Schwegler (60 Kuranyi), Elyounoussi, Uth, Volland (74 Amiri), Kramarić

SCHALKE: Fahrmann (90 Nubel), Howedes, Matip, Neustadter, Kolasinac, Geis, Sane (72 Schopf), Meyer (85 Hoger), Choupo-Moting, Belhanda, Huntelaar

Utakmice 34. kola: Augsburg - HSV 1:3 (Finnbogason 11/ Gregoritsch 36, 75, Muller 62), Bayern - Hannover 3:1 (Lewandowski 12, Goetze 28, 54/ Sobiech 66), Werder - Eintracht 1:0 (Djilobodji  88), Darmstadt - Borussia (M) 0:2 (Hazard 31, Hahn 63), Borussia (D) - Koln 2:2 (Castro 11, Reus 75/ Modeste 27, Jojić 44), Hoffenheim - Schalke 1:4 (Uth 41/ Huntelaar 7, Choupo-Moting 15, Sane 56, Schaer 89-ag), Bayer Leverkusen - Ingolstadt 3:2 (Aranguiz 32, Kampl 37, Kiessling / Leckie 16, Hartmann 69-11m), Mainz - Hertha 0:0, Wofsburg - Stuttgart 3:1 (Arnold 11, Schuerrle 29, 90/ Didavi 78)