Bundesliga: Rebić asistirao za bod Eintrachta, Halilović propustio Bayern, Bezjaku poluvrijeme

Subota, 24. rujna 2016. 17:26 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola: Augsburg - Darmstadt 1:0, Eintracht - Hertha 3:3, HSV - Bayern 0:1, Mainz - Bayer Leverkusen 2:2, Borussia (M) - Ingolstadt 2:0, Werder - Wolfsburg 2:0

Trener HSV-a Bruno Labbadia iz samo njemu znanih razloga iz sastava za dvoboj protiv Bayerna izostavio je Alena Halilovića.

Švicarski trener bio je blizu da Bavarcima otkine dva boda, ali čudo se ipak nije dogodilo.

U 88. minuti Franck Ribery sjajno je uposlio mladog Joshuu Kimmicha koji je pogodio iz blizine za povratak Bayerna na vrh ljestvice.

Na gostovanju u Augsburgu napad momčadi Darmstadta predvodio je donedavni napadač Rijeke Roman Bezjak, a partner mu je bio 23-godišnji Antonio-Mirko Čolak.

Bezjak je u svlačionici ostao na poluvremenu.

Najveću šansu za domaćine u 23. minuti propustio je Raul Bobadilla koji je sa deset metara pogodio desnu stativu.

U trećoj minuti nadoknade prvoga poluvremena Darmstadt je ostao sa igračem manje jer je Leon Guwara dobio drugi žuti karton.

Odmah početkom nastavka, u 47. minuti Islanđanin Finnbogasson doveo je domaći sastav do prednosti odličnim udarcem glavom iz teške pozicije.

Eintracht Nike Kovača u drugoj je minuti sudačke nadoknade iščupao bod na svome terenu protiv Herthe.

Asisten strijelcu Hectoru bio je Ante Rebić koji je u igru ušao u 60. minuti.

Hertha je dva puta vodila, na poluvremenu je u prednosti bio Eintracht no podjela bodova je najpravednija.

Utakmice 5. kola: Augsburg - Darmstadt 1:0 (Finnbogasson 47), Eintracht - Hertha 3:3 (Fabian 39, Meier 45, Hector 90+2/Ibišević 19-11m, 58, Esswein 65), HSV - Bayern 0:1 (Kimmich 88), Mainz - Bayer Leverkusen 2:2 (Malli 31, Bell 35/Chicharito 32, 66), Borussia (M) - Ingolstadt 2:0 (Stindl 42, Wendt 76), Werder - Wolfsburg 2:0 (Thy 86, Gebre Selassie 90+1)