Bundesliga: Obje Borussie uspješne na domaćim terenima, pali Augsburg i Schalke 04

Nedjelja, 25. listopada 2015. 20:10 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Borussia Dortmund - Augsburg 5:1, Borussia Moenchengladbach - Schalke 04 3:1

Nogometaši Borussie Dortmunda i Moenchengladbacha ostvarile su uvjerljive domaće pobjede u 10. kolu Bundeslige.

Borussia iz Dortmunda je sa 5:1 slavila protiv Augsburga. Čak tri pogotka za domaće postigao je Aubameyang - Gabonac je ove sezone zabio 13, a preostala dva su djelo Reusa. Klub iz Dortmunda je ostao drugi sa sedam bodova manje od vodećeg Bayerna.

Borussia (M) je pogocima u završnici s 3:1 nadigrala trećeplasirani Schalke. U 70. minuti Raffael je doveo domaće u vodstvo od 2:1, a pobjedu je potvrdio Korb u 85. minuti. Nakon vrlo lošeg početka sezone Borussia (M) je stigla na sedmo mjesto s 15 bodova, dok je Schalke ostao treći s 19.

Utakmice 10. kola: Borussia Dortmund - Augsburg 5:1 (Aubameyang 18, 85, 90, Reus 21, 33/ Bobadilla 49), Borussia Moenchengladbach - Schalke 04 3:1 (Stindl 32, Raffael 70, Korb 85/ Christensen 45-ag)