NJEMAČKO PRVENSTVO

Roman Bezjak teško stradao u Dortmundu

Subota, 17. rujna 2016. 17:41 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Borussia (D) - Darmstadt 6:0, Eintracht - Leverkusen 2:1, Bayern - Ingolstadt 3:1

Donedavni napadač Rijeke Slovenac Roman Bezjak na klupi je gledao prvo poluvrijeme susreta u Dortmundu.

U igru je ušao u 46. minuti kod 1:0 za domaće i do kraja je svjedočio katastrofi Darmstadta od 6:0.

Bezjakov kolega u napadu Antonio-Mirko Čolak u igru je ušao u 70. minuti.

Nakon sjajne asistencije Ousmanea Denbelea Gonzalo Castro je iz blizine pospremio loptu u mrežu za 1:0 Borussije.

Pomalo neočekivano Bayern je krenuo sa zaostatkom u dvoboj protiv Ingolstadta.

Igrala se 8. minuta kada je Leckie ubacio loptu u kazneni prostor gdje ju je prihvatio Lezcano, pucao nisko po sredini gola i pogodio za - 0:1.

Četiri minuta kasnije već je 1:1 a strijelac je Robert Lewandowski koji je predivno lobao Nylanda.

U 50. minuti Xabi Alonso je opalio sa nešto više od 20 metara i poslao loptu u donji lijevi kut za 2:1.

U 84. minuti Rafinha je projektilom malo izvan kaznenog prostora postavio konačnih 3:1.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač na klupi je ostavio Antu Rebića do 62. minute, dok je Tin Jedvay bio u startnoj postavi Bayera iz Leverkusena, a zamijenjen je u 85. minuti.

Uz dosta sreće Eintracht je stigao do pobjede od 2:1 nakon što je u 88. minuti najbolji igrač "apotekara" Chicharito Hernandez promašio kazneni udarac.

Pomalo neočekivano Alen Halilović bio je na klupi do 70. minute dvoboja HSV - Leipzig.

Niti njegov ulazak nije mogao spriječiti kastrofu domaćina.

Andrej Kramarić igrao je do 66. minute u napadu Hoffenheima u dvoboju protiv Wolfsburga na čijoj je klupi ostao Josip Brekalo.

Utakmica za brzi zaborav završena je bez pogodaka i gotovo bez prigoda.

Utakmice 3. kola: Borussia (D) - Darmstadt 6:0 (Castro 7, 78, Ramos 48, Pulisic 54, Rode 84, Mor 88), Eintracht - Bayer Leverkusen 2:1 (Meier 53, Fabian 79/Chicharito 60), Bayern - Ingolstadt 3:1 (Lewandowski 12, Xabi Alonso 50, Rafinha 84/Lezcano 8), HSV - Leipzig 0:4 (Forsberg 66-11m, Wermer 72, 77, Selke 90+2), Hoffenhim - Wolfsburg 0:0, Borussia (M) - Werder 4:1 (T. Hazard 11, 17, Raffael 21, 41/Gnabry 73)