NJEMAČKO PRVENSTVO

Ivica Olić s dva gola potopio Freiburg

Subota, 09. ožujka 2013. 18:03 Napisao/la  SC

Rezultati 25. kola: Schalke 04 - Borussia (D) 2:1,  Freiburg - Wolfsburg 2:5, Bayern - Fortuna Dusseldorf 3:2

Njemačko prvenstvo

FREIBURG - WOLFSBURG 2:5

Stadion MAGE Solar Gledatelja: 18.000

Sudac: Schmidt

Strijelci: 1:0 Kruse (1.), 1:1 Kjaer (6.), 1:2 Vierinha (16.), 1:3 Olić (22.), 1:4 Olić (49.), 2:4 Flum (65.), 2:5 Diego (90'+2)

Žuti kartoni: Krmas, Kruse (Freiburg), Polak, Diego, Olić, Benaglio (Wolfsburg)

FREIBURG: Baumann, Ginter, Krmas (od 46' Flum), Diagne, Sorg, Schuster,   Makiadi, Schmid  (od 77' Mujdža), Caligiuri, Rosenthal (od 84' Terrazzino),  Kruse.

WOLFSBURG: Benaglio - Fagner (89' Josue), Kyrgiakos(70.Schäfer), Kjaer, Rodriguez - Träsch, Polak - Vieirinha, Diego, Perišić (46.Arnold) - Olić.

Premda je Freiburg protiv Wolfsburga poveo već u drugoj minuti preko Krusea, gosti su brzopotezno uzvratili. Na ubačaj Rodrigueza loptu je prvo u vlastitu mrežu spremio Makiadi, a u 16. minuti Vierinha sjajnim volejem pogađa za prednost Wolfsburga. Rodriguez je pak u 22. minuti ubacio za Ivicu Olića, a hrvatski napadač škaricama matira domaćeg vratara Baumanna.

Olić, koji je odigrao cijeli susret i u prvom dijelu zaradio žuti karton, bio je izrazito raspoložen za igru i gotovo stalna opasnost za Freiburg, a u 49. minuti glavom je povisio prednost Wolfsburga na 4:1. Sredinom nastavka smanjio je Flum, ali povratka za Freiburg više nije bilo. Štoviše, Diego je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 5:2.

Ivan Santini nije konkurirao za sastav Freiburga, a Ivan Perišić počeo je u udarnoj postavi da bi na poluvremenu svoje mjesto prepustio Arnoldu.

BAYERN - FORTUNA DUSSELDORF 3:2

Stadion Allianz Arena Gledatelja: 71.000

Sudac: Stieler

Strijelci: 0:1 Bolly (16'), 1:1 Muller (45'), 1:2 Lambertz (71'), 2:2 Ribery (74'), 3:2 Boateng (86')

Žuti kartoni: Gustavo (Bayern), Latka, Bellinghausen (Fortuna Dusseldorf)

BAYERN: Neuer, Lahm, van Buyten, Boateng, Alaba - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Müller (72.Pizarro), Kroos (68.Shaqiri), Ribery - Mandžukić (61.Gomez)

FORTUNA DUSSELDORF: Giefer, Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh, Bodzek, Tesche, Lambertz (od 75' Schahin), Bolly (od 63' Fink), Bellinghausen, Kruse

Fortuna iz Düsseldorfa zagorčala je život budućem prvaku Njemačke Bayernu, no na kraju su ipak nakon dva vodstva gostiju slavili domaćini. Bolly je u 16. minuti zaključio lijepu akciju Fortune i šokirao navijače Bavaraca, a momčadi Juppa Heynckesa trebalo je gotovo cijelo poluvrijeme da "postigne radnu temperaturu". Zasluženo izjednačenje stiglo je u zadnjoj minuti prvog dijela, kada je Müller okončao suradnju s Lahmom preciznim udarcem desnom nogom u lijevi kut.

Mario Mandžukić opet je bio dio početne postave Bayerna, a u 61. minuti zamijenio ga je Mario Gomez. No, uslijedio je novi šok za Bavarce: u protunapadu Fortune pobjegao je Lambertz i vratio prednost gostima, a tek dvije minute poslije pričuva Pizarro asistira Riberyju za drugo poravnanje na utakmici.Bayern je do očekivane pobjede naposljetku došao tek u 86. minuti, kada je glavom na ubacivanje Lahma pogodio Boateng.

Rezultati 25 kola njemačke Bundeslige: Schalke 04 - Borussia (D) 2:1 (Draxler 12', Huntelaar 35'/Lewandowski 59'), Mainz 05 - Bayer Leverkusen 1:0 (Iwanschitz 61'-11m), Greuther Furth - Hoffenheim 0:3 (Firmino 10', Joselu 16', Weis 50'), Freiburg - Wolfsburg 2:5 (Kruse 1', Flum 65'/Kjaer 6', Vierinha 16', Olić 22', 49', Diego 90'+2), Bayern - Fortuna Dusseldorf 3:2 (Muller 45', Ribery 74', Boateng 86'/Bolly 16', Lambertz 71')