NJEMAČKO PRVENSTVO

Ivo Iličević zabio, Niko Kovač izgubio od Bayerna

Subota, 02. travnja 2016. 17:20 Napisao/la  SC

Utakmice 28. kola: Bayern - Eintracht 1:0, Hannover - HSV 0:3, Borussia (D) - Werder 3:2

Nogometaši Bayerna pobijedili su minimalnim rezultatom Eintracht, kojega vodi Niko Kovač, na domaćem terenu. Bayern je poveo u 20. minuti golom Ryberya koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru te odbijenu loptu glavom pospremio u mrežu.

U 52. minuti Alonso iz slobodnjaka pogađa prečku, a lopta se na sreću gostiju odbija u aut. Dvije minute kasnije vratar Hradecky brani sjajan pokušaj Bernata, a zatim u 66. minuti i udarac Alonsa.

U 90. minuti Muller je na muke stavio Hradeckya, no vratar Eintrachta nije se dao prevariti.

BAYERN: Neuer, Lahm, Martinez, Alaba, Bernat, Alonso, Muller, Gotze (85 Vidal), Alcantara, Ribery, Lewandowski (71 Costa)

EINTRACHT: Hradecky, Chandler, Zambrano, Abraham, Oczipka, Djakpa, Aigner, Hasebe, Huszti (48 Stendera), Ben Hatira (64 Kittel), Seferović (58 Castaignos)

HSV je pobijedio u gostima Hannover 3:0. Strijelac drugog pogotka bio je Ivo Iličević koji je za HSV zaigrao od prve minute, a gol je zabio nakon dodavanja Schipplocka u 73. minuti.

I Borussia Dortmund je bila uspješna na domaćem terenu u dvoboju sa Werderom. Iako su domaći poveli, Werder je izjednačio i preokrenuo pogotkom Junuzovića u 75. minuti, no zatim je Borussia sve postavila na svoje mjesto. Prvo je Kagawa izjednačio, a pobjedu je donio Ramos u 82. minuti.

Utakmice 28. kola: Bayern - Eintracht 1:0 (Ribery 20), Darmstadt - Stuttgart 2:2 (Wagner 27, Gondorf 52/ Gentner 45, Rupp 45), Hannover - HSV 0:3 (Cleber 61, Iličević 73, Muller 75), Ingolstadt - Schalke 04 3:0 (Hartmann 29-11m, Hinterseer 45, Lezcano 65), Mainz - Augsburg 4:2 (Clemens 13, 76, De Blasis 24, 53/ Caiuby 9, Ja-Cheol 40), Borussia (D) - Werder 3:2 (Aubameyang 53, Kagawa 78, Ramos 82/ Galvez 69, Junuzović 75)