Bundesliga: Tin Jedvaj s Bayerom slavio kod Borussije (D), apotekari poveli nakon sedam sekundi

Subota, 23. kolovoza 2014. 17:21 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Eintracht - Freiburg 1:0, Koln - HSV 0:0, Hannover - Schalke 2:1,  Hertha - Werder 2:2, Hoffenheim - Augsburg 2:0, Borussia (D) - Bayer (L) 0:2

Nogometaši Bayera na odličan su način zakoračili u novu sezonu slavivši na gostovanju kod  Borussije Dortmund 2:0! Nakon što je Borussia pobijedila Bayern u utakmici Superkupa, malo tko je očekivao da momčad iz Leverkusena ima što tražiti na teškom gostovanju.

Šok za Borussiju uslijedio je na samom početku utakmice. Nespretna reakcija obrane i Bellarabi je poentirao nakon sedam sekundi. Domaćin nošen osamdesetak tisuća navijača nije uspijevao nikako probiti gostujuću obranu. Na kraju je Kiessling u posljednjim trenucima drugim pogotkom potvrdio pobjedu apotekara. Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu u redovima Bayera i zaradio žuti karton.

Subotnje popodne obilježili su brz preokreti. Naime, Werder je na gostovanju kod Herthe unutar dvije minute vratio se u egal nakon dva gola zaostatka, dok je Hannover na domaćem terenu protiv Schalkea unuta tri minute preokrenuo gol zaostatka.

HSV je na gostovanju remizirao protiv Kolna, a Ivo Iličević i Milan Badelj odigrali su cijelu utakmicu za HSV.

Rezultati 1. kola: Eintracht - Freiburg 1:0 (Seferović 15'), Koln - HSV 0:0, Hannover - Schalke 2:1 (Prib 67', Joselu 70'/Huntelaar 47'),  Hertha - Werder 2:2 (Schieber 16', 47'/ Lukimya-Mulongoti 53', Di Santo 55'), Hoffenheim - Augsburg 2:0 (Szalai 33', Elyounoussi 35'), Borussia (D) - Bayer (L) 0:2 (Bellarabi 1', Kiessling 90').

Nedjelja: Paderborn - Mainz 05 (15.30), Borussia (M) - Stuttgart (17.30)