NJEMAČKO PRVENSTVO

Aubameyang debitirao hat-trickom za Borussiju

Subota, 10. kolovoza 2013. 17:44 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Hannover – Wolfsburg 2:0,, Augsburg – Borussia (D) 0:4, Hertha – Eintracht 6:1

U subotu popodne odigrano je pet susreta 1. kola Bundeslige. Olićev Wolfsburg poražen je u Hannoveru 2:0. Ivica Olić zamijenjen je u 66. minuti susreta, umjesto njega u igru je ušao Schafer.

Borussia Dortmund uvjerljivo je sa 4:0 pobijedila na gostovanju kod Augsburga. Hat-trick postigao je Gabonac Pierre-Emerick Aubameyang. Pred kraj susreta konačni rezultat postavio je Lewandowski.

Hertha je na svom terenu bila uvjerljiva i sa šest komada torpedirala Eintracht iz Frankfurta. Dvostruki strijelci bili su Ramos i Allagui. Počasni pogodak za Eintracht postigao je Meier u 76. minuti iz jedanaesterca. Srđan Lakić kod gostiju odgledao je cijeli susret sa klupe.

Rezultati 1. kola:

Subota: Hannover – Wolfsburg 2:0 (Andreasen 17, Huszti 84), Bayer – Freiburg 3:1 (Kiessling 22, Heung Min Son 46, Sam 52 / Mike Hanke 40), Hoffenheim – Nurnberg 2:2 (Abraham 34, Modeste 51 / Frantz 54, Ginczek 57), Augsburg – Borussia (D) 0:4 (Aubameyang 24, 66 i 79, Lewandowski 86), Hertha – Eintracht (F) 6:1 (Ramos 18, 72, Brooks 32, Allagui 58, 60, Ronny 89 / Meier 76-11m), Braunschweig – Werder 0:1 (Junuzović 82)

Petak: Bayern – Borussia (M) 3:1 (Robben 12, Mandžukić 16, Alaba 69-11m / ag Dante 40)