Bundesliga: Borussia (M) petardom ispratila Herthu, Kramarić asistirao za poravnanje

Nedjelja, 03. travnja 2016. 17:24 Napisao/la  SC

Utakmica 28. kola: Borussia (M) - Hertha 5:0, Hoffenheim - Koln 1:1

Hoffenheim je poraza spasio dvojac Andrej Kramarić - Kevin Volland golom u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Gosti su poveli u 69. minuti golom Simona Zollera i kada se već činilo kako će Koln osvojiti važne bodove izjednačio je Volland svojim osmim golom ove sezone.

Najveće zasluge za pogodak Hoffenheima pripadaju Kramariću. Hrvatski napadač je gotovo s centra povukao loptu po lijevoj strani, prošao nekoliko igrača, ušao u kazneni prostor te iskosa pucao. Vratar Timo Horne je obranio njegov udarac, no odbijanac je u mrežu pospremio Volland.

Nogometaši Borussie (M) sa pet su komada ispratili Herthu. Golijadu je otvorio Hazard već  u 14. minuti, a nastavili su Hahn i Herrmann u drugom poluvremenu. Hazard se ponovno upisao u strijelce u 80. minuti, dok je pobjedu potvrdio Traore pet minuta prije kraja susreta.

Utakmica 28. kola: Borussia (M) - Hertha 5:0 (Hazard 14, 80, Hahn 60, Herrmann 76, Traore 85), Hoffenheim - Koln 1:1 (Volland 90/ Zoller 69)