NJEMAČKO PRVENSTVO

Borussia (M) pregazila Bayern za 15 minuta

Subota, 05. prosinca 2015. 17:30 Napisao/la  SC

Utakmice 15. kola: Borussia (M) - Bayern 3:1, HSV - Mainz 1:3, Hertha - Bayer Leverkusen 2:1, Ingolstdat -Hoffenheim 1:1, Koln - Augsburg 0:1, Wofsburg - Borussia (D) 1:2

Wolfsburg je poražen na domaćem terenu od Borussie (D) 2:1. Gosti su sve do 90. minute čuvali prednost od 1:0, a zatim je Wolfsburg izjednačio u drugoj minuti sudačke nadoknade sa bijele točke. No, tu nije bio kraj jer je minutu kasnije Borussia ipak došla do tri boda zahvaljujući pogotku Kagawe.

Nogometaši Bayerna poraženi su na gostovanju kod Borussie (M) 1:3. Sve važno dogodilo se u drugom dijelu, kada je momčad Borussie u 14 minuta, od 54. do 68. minute, zabila čak tri pogotka i bacila prvoplasirani Bayern na koljena.

Gosti su smanjili golom Riberya, a iako su stvarali pritisak na šesnaesterac domaćih za izjednačenje nije bilo vremena ni moći. Borussia (M) je skočila pobjedom na treće mjesto ljestvice, ima 26 bodova isto kao i Hertha koja je svladala Bayern Leverkusen.

Hertha je povela golom Daride u 7. minuti nakon sjajnog dodavanja Vedada Ibiševića. Dvije minute kasnije obrana gostiju zaustavila je pokušaj Kaloue.

Ibišević puca zamalo preko gola u 10. minuti. Od 17. minute Bayer Leverkusen ima igrača manje nakon isključenja Boenischa. No, to nije goste spriječilo da izjednače u 29. minuti zahvaljujući pogotku Chicharita na asistenciju Mehmedia.

U 31. minuti Tah je pogodio prečku. Šest minuta kasnije Chicharito je pucao malo pored desne stative nakon dodavanja Bellarabia.

Hertha je opet u vodstvu u 60. minuti. Plattenhardt je ubacio iz kornera, Brooks bio najviši u skoku i pogodio za 2:1. Brooksov pokušaj u 82. minuti zaustavio je sjajnom reakcijom vratar Leno.  U drugoj minuti sudačke nadoknade Chicharito je imao priliku za izjednačenje, ali je lopta prošla zamalo pored lijeve stative.

HERTHA: Jarstein, Regasel, Lustenberger, Brooks, Plattenhardt, Weiser, Darida (85 Hegeler), Skjelbred, Haraguchi (90 Van Den Bergh), Kalou (78 Baumjohann), Ibišević

BAYER LEVERKUSEN: Leno, Donati (68 Hilbert), Tah, Toprak, Boenisch, Bellarabi, Kramer, Kampl, Mehmedi (68 Calhanoglu), Chicharito, Brandt (20 Wendell)

HSV je poražen na domaćem terenu od Mainza 3:1. Ivica Olić počeo je na klupi HSV-a, u igru je ušao u 57. minuti.

Utakmice 15. kola: Borussia (M) - Bayern 3:1 (Wendt 54, Stindl 66, Johnson 68/ Ribery 81), HSV - Mainz 1:3 (Djourou 90/ Samperio 17, 51, Clemens 76), Hertha - Bayer Leverkusen 2:1 (Darida 7, Brooks 60/ Chicharito 29), Ingolstdat -Hoffenheim 1:1 (Roger 66/ Uth 90), Koln - Augsburg 0:1 (Bobadilla 64), Wolfsburg - Borussia (D) 1:2 (Rodriguez 90-11m/ Reus 32, Kagawa 90)