NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayern lako kroz Hannover i bez Mandžukića

Subota, 20. travnja 2013. 17:36 Napisao/la  SC

Rezultati 30 kola: Hannover - Bayern 1:6, Borussia (D) - Mainz 2:0, Bayer Leverkusen - Hoffenheim 5:0

Njemaćko prvenstvo, 30. kolo

HANNOVER 96 - BAYERN 1:6

Stadion "AWD Arena" Gledatelja: 49.000. Sudac: Zwayer

Strijelci: 0:1 Stindl (16./ag), 0:2 Ribery  (23.), 0:3 Gomez (40.), 0:4 Gomez (62.), 0:5 Pizarro (71'), 1:5 Hoffmann (85'), 1:6 Pizarro (86')

Žuti karton: Boateng (Bayern)

HANNOVER: Zieler, Cherundolo (66' Sakai), Djourou, Schulz, Pander - Hoffmann, da Silva (46' Ya Konan), Stindl, Rausch, Schlaudraff, Diouf (80' Abdellaoue)

BAYERN: Neuer, Rafinha, van Buyten,  Boateng, Alaba, Luiz Gustavo,  Timoschtschuk, Müller (46' Shaqiri), Pizarro, Ribery (46' Robben), Gomez (63' Can)

Nogometaši Bayerna u šestoj su brzini proletjeli kroz Hannover u pripremama za prvi polufinalni susret Lige prvaka protiv Barcelone. Pobijedile su Heynckesove borbene jedinice Hannover sa 5:0 a Mario Gomez još je jednom sjajno iskoristio ne nastupanje imenjaka Mandžukića. Nakon što je u Kupu tijekom tjedna sa tri pogotka u završnici najavio sjajnu formu i u Hannoveru je bio dvostruki strijelac, a nakon drugog pogotka izašao je iz igre a u prvoj postavi Bavaraca debitirao je mladi Emre Can. U 85 minuti počasni pogodak za domaćine postigao je Huffmann a samo minutu kasnije drugim je pogotkom na susretu priču zaključio Čileanac Claudio Pizarro.

Borussia je pak u Dortmundu sve riješila već u prvoj minuti kada je Marko Reus pogodio mrežu Mainza za 1:0 taj je rezultat stajao sve do 87. minute kada je poentirao i prvi strijelac milionera Robert Lewandowski za konačnih 2:0.

Rafael Van der Vaart dvama je pogocima u 14. i 28. minuti riješio Fortunu iz Dusseldorfa koju je u Hamburgu napustila sreća. U sastavu pobjednika do 68. minute igrao je Milan Badelj a onda ga je zamijenio Rincon.

Rezultati 30 kola: Hannover - Bayern 1:6 (Huffmann 85'/Stindl 16'-ag, Ribery 23', Gomez 40', 62', Pizarro 71', 86'), Borussia (D) - Mainz 2:0 (Reus 1', Lewandowski 87'), HSV - Fortuna Dusseldorf 2:1 (Van der Vaart 14', 28'/Schakin 34'), Eintracht Frankfurt - Schalke 1:0 (Russ 41'), Bayer Leverkusen - Hoffenheim 5:0 (Kiessling 16', 65', Schurrle 32', 69', Reinartz 79')