NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayern preokretom rezultata do nove pobjede

Subota, 12. rujna 2015. 17:30 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Bayer Leverkusen - Darmstadt 0:1, Bayern - Augsburg 2:1, Ingolstadt - Wolfsburg 0:0

Nogometaši Bayerna pobijedili su Augsburg, nakon što su gosti vodili sve do 77. minute.  Iako su nogometaši Bayerna imali puno više konkretnijih prilika za pogodak, mrežu je u prvom dijelu susreta zatresao Augsburg. Bayern je kontrolirao igru sve do dvije minute prije kraja prvog dijela. Domaći su imali i posjed lopte uvjerljivo na svojoj strani, no Esswein se pobrinuo za hladan tuš. Koo je prošao po desnoj strani, pronašao Essweina koji je zatresao mrežu domaćih sa sedam metara.

U nastavku Bayern je pritiskao, a izjednačenje je stiglo preko Lewandowskog tek u 77. minuti. Poljak je došao do šesnaesterca, dodao Mulleru koji puca, vratar gostiju loptu je odbio, samo do natrčalog Lewandowskog koji pogađa za izjednačenje. Pobjedu je donio minutu prije kraja Thomas Muller sa bijele točke kojemu je to šesti pogodak u prva četiri kola prvenstva.

Novi prvoligaš Darmstadt iznenadio je na domaćem terenu Bayern Leverkusen i odnio sva tri boda renomiranom favoritu zahvaljujući  pogotku Sule u 8. minuti. Na klupi Darmstadta bio je Mario Vrančić, dok su na klupi Bayera bio Dario Krešić. Tin Jedvaj ej još uvijek ozlijeđen.

Drugi "friški" prvoligaš Ingolstadt oteo je bod favoritu Wolfsburgu odigravši bez golova.

BAYERN: Neuer, Rafinha, Boateng, Alaba, Xabi Alonso, Vidal (56' Coman), Thiago, Lahm (Kimmich 90'), Douglas Costa, Muller (Juan Bernat 90'), Lewandowski

AUGSBURG: Hitz, Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Feulner, Baier, Esswein (Altintop 70'), Kohr (Matavž 90'), Koo, Werner

Utakmice 4. kola: Bayer Leverkusen - Darmstadt 0:1 (Sulu 8'), Bayern - Augsburg 2:1 (/Lewandowski 77', Muller 89'/Esswein 43'), Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:4 (Sobiech 18', 53' / Aubameyang 35', 85', Mkhitaryan 44', Felipe 67'ag), Hertha - Stuttgart 2:1 (Haraguchi 14', Lustenberger 45'/ Šunjić 36'), Ingolstadt - Wolfsburg 0:0, Eintracht - Cologne 6:2 (Meier 4', 23', 87', Castaignos 15', 30', Seferović 73')