Bundesliga: Bayern pobjedom do prvog mjesta, rekord Roberta Lewandowskog

Subota, 09. ožujka 2019. 17:46 Napisao/la  SC
Robert Lewandowski (Bayern)

Nogometaši Bayerna pobijedili su uvjerljivo Wolfsburg na Allianz Areni 6:0 i tako zasjeli na prvo mjesto Bundeslige.

Borussia Dortmund pobijedila je Stuttgart s 3:1, no zbog lošije gol razlike prepustila je prvo mjesto Niki Kovaču i njegovim nogometašima.

Sjajni Robert Lewandowski zabio je dva gola i srušio rekord Bundeslige postavši najbolji strani strijelac u povijesti njemačkog prvenstva.

Na tom mjestu srušio je velikog Claudija Pizzara, Lewandowski je sam na vrhu s postignutih 197 golova.

Bila je to dominacija Bayerna od samog početka.

Gnabry je zabio za vodstvo u 34. minuti, a Lewandowski je povisio na 2:0 samo tri minute kasnije.

James Rodriguez dodao je treći u 52., Muller je zabio za 4-0 u 76., a Kimmich je okrunio petardu u 82.

Lewandowski je u 85. postavio konačnih 6:0 u velikoj pobjedi Bayerna i utakmici za zaborav Wolfsburga za koji je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Josip Brekalo.

Borussia je dobila Stuttgart s 2:1 golom Paca Alcacera u 84. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi pobjedu potvrdio Pulišić.

Reus je doveo žuto-crne u vodstvo golom iz penala u 61. minuti, a u 71. je Kempf izjednačio za Stuttgart.

Trećeplasirani RB Leipzig nije uspio kod kuće dobiti Augsburg, dok je Freiburg u borbi za ostanak svladao Herthu s 2:1.

Za goste je u 76. minuti izjednačio Ibišević, ali je samo četiri minute kasnije igrač iz BiH pogodio vlastitu mrežu.

Utakmice 25. kola: Borussia (D) - Stuttgart 3:1 (Reus 62-11m, Alcacer 84, Pulišić 90/ Kempf 71), Bayern - Wolfsburg 6:0 (Gnabry 34, Lewandowski 37, 85, Rodriguez 52, Muller 76, Kimmich 82), RB Leipzig - Augsburg 0:0, Freiburg - Hertha 2:1 (Petersen 27, Ibišević 80-ag/ Ibišević 76)