Bundesliga: Bayern pobijedio u sudačkoj nadoknadi, Mario Mandžukić igrao pola sata

Srijeda, 29. siječnja 2014. 22:14 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Stuttgart – Bayern 1:2. Bayern je opet pokazao u čemu je razlika između vrhunskih i momčadi koje pokušavaju igrati vrhunski nogomet

Atraktivnim pogotkom Thiaga u drugoj minuti sudačke nadoknade Bayern je pobijedio Stuttgart i nastavio fantastičan niz. Nakon 18. kola Bayern ima čak 13 bodova prednosti i nezadrživo juri prema novoj tituli prvaka.

Mario Mandžukić ušao je u igru u 59. minuti, kada je Guardiola obavio dvostruku zamjenu i na teren poslao dvojicu klasičnih napadača (Pizarro, Mandžukić), što je bio neobičan potez španjolskog stručnjaka. Mandžukić je dobro igrao pola sata, sam je sebi stvorio dvije poluprilike, a imao je jednu veliku šansu postići pogodak da Thiago nije bio sebičan.

Bayern je u zadnjih pola sata pritisnuo Stuttgart, koji se održavao  na krilima zanosa nakon Ibiševićeva pogotka u 29. minuti. Domaćini ipak nisu izdržali, po tko zna koji put Bayern je pokazao u čemu je razlika između vrhunskih i momčadi koje pokušavaju igrati vrhunski nogomet. Iako ovo nije onaj Stuttgart iz pretkola Europske lige, koji navijači Rijeke jako rado pamte, protiv Bayerna se ne može igrati samo u obrani.

Treba naglasiti da Guardiola nije mogao računati na dvojicu najboljih igrača, Robben i Ribery nisu sjedili ni na klupi.

STUTTGART: Ulreich, Sakai (65 Boka), Schwaab, Rudiger, Rausch, Harnik, Leitner, Khedira, Werner (86 Traore), Ibišević, Abdellaoue (90+2 Sararer)

BAYERN: Neuer, Rafinha, Boateng, Dante, Alaba, Lahm, Kroos (60 Pizarro), Thiago, Shaqiri (59 Mandžukić), Gotze (88 Contento), Muller

Utakmica 18. kola: Stuttgart – Bayern 1:2 (Ibišević 29/Pizarro 76, Thiago 90+2)