NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayern se lako obračunao s berlinskom Herthom

Subota, 28. studenog 2015. 17:21 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Bayern - Hertha 2:0, Werder - HSV 1:3, Hannover, Ingolstadt 4:0

Nogometaši Bayerna bez većih su se problema obračunali sa Herthom. Domaći su nogometaši vodili glavnu riječ od početka susreta. Lewandowski je u 10. minuti pogodio stativu. Šest minuta kasnije Lewandowski ponovno prijeti, ovaj puta glavom, no vratar Jarstein odlično je reagirao. Bayern je poveo u 34. minuti kada je nakon kornera Benatia prebacio glavom loptu za Mullera koji trese mrežu. U 40. minuti Vidal si je stvorio prostor i uputio brz udarac u lijevu stranu, no Jarstein je odbio u korner. Vratar Jarstein minutu kasnije zaustavlja novi pokušaj lewandowskog, no odmah potom je kapitulirao nakon šuta Kingleya Comana koji pogađa za 2:0.

U drugom se dijelu situacija nije mjenjala, Hertha nije dolazila do izražaja, a raspoloženi Lewandowski stavljao je na muke gostujućeg vratara. Jarstein je u 55. ponovno izašao kao pobjednik iz dvoboja sa Lewandowskim. U istoj je minuti zicer Mullera završio pored lijeve stative.  Sjajnu priliku gosti su imali u 79. minuti Haraguchi je pucao nakon solo prodora, ali Neuer brani.

BAYERN: Neuer, Boateng (66 Rode), Martinez, Beantia, Lahm, Vidal (84 Badstuber), Alonso, Rafinha, Muller, Coman, Lewandowski

HERTHA: Jarstein, Regasel, Langkamp, Lustenberger, Brooks, Plattenhardt, Haraguchi, Skjelbred (56 Cigerci), Darida (72 Stocker), Kalou, Ibišević (56 Baumjohann)

HSV je slavio u gostima kod Werdera, Ivica Olić utakmicu je pratio s klupe. Borussia (M) do 87. minute je gubila 3:2 u gostima kod Hoffenheima. Izjednačenje je tri minute prije kraja donio Johnson.

Utakmice 14. kola: Bayern - Hertha 2:0 (Muller 34, Coman 41), Werder - HSV 1:3 (Ujah 62/ Iličević 3, Gregoritsch 27, Muller 68), Hannover, Ingolstadt 4:0 (Marcelo 5, Andreasen 11, Karaman , Bech 85), Hoffenheim - Borussia (M) 3:3 (Zuber 12, Polanski 34, Amiri 47/ Johnson 6, 87 Drmić 56), Mainz - Eintracht 2:1 (Muto 5, ;alli 43/ Seferović 62), Meinz - Eintracht 2:1 (Muto 5, Malli 42/ Seferović 61)