Bundesliga: Bayer pobijedio HSV zahvaljujući autogolu, Jedvaj isključen u sudačkoj nadoknadi

Nedjelja, 13. ožujka 2016. 17:25 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Bayer - HSV 1:0, Borussia (D) - Mainz 2:0

Nogometaši Bayera pobijedili su HSV minimalnim rezultatom zahvaljujući autogolu Ekdala u 18. minuti. Iako je na obje strane bilo nekoliko vrlo izglednih prilika, vratari su danas bili sjajno raspoloženi. Tin Jedvaj odradio je gotovo cijelu utakmicu u dresu Bayera.

Chicharito je mrežu HSV- doveo u opasnost već u prvoj minuti, na sreću po goste lopta je otišla pored gola. HSV uzvraća u 5. minuti pokušajem Rudnevsa, domaći golman bio je spreman. U 19. minuti šok za HSV, nespretna reakcija Ekdala koji je prevario svoga vratara i lopta se našla u mreži za vodstvo Bayera. Chicharito u samoj završnici prvog dijela pogađa prečku. U 71. minuti Rudnevs puca u lijeve rašlje, vratar Leno maestralnom je reakcijom sačuvao mrežu. I Adler je dobro reagirao kod pokušaja Kiesslinga u 76. minuti. Rudnevs nije uspio prevariti vratara Lena ni u 81. minuti kda je ciljao pod prečku.

U šestoj minuti sudačke nadoknade Jedvaj je uspio zaraditi dva žuta kartona, isključujući crveni zbog nesportskog ponašanja, odnosno prigovaranja sucu. Iličević je igrao za HSV do 61. minute kada ga je zamijenio Drmić.

BAYER: Leno, Jedvaj, Tah, Toprak, Wendell, Papadopoulos, Frey (77 Ramalho), Bellarabi (60 Kruse), Calhanoglu, Brandt, Chicharito (69 Kiessling)

HSV: Adler, Sakai (46 Diekmeier), Djourou, Cleber, Ostrzolek, Ekdal, Holtby (78 Lasogga), Muller, Hunt, Iličević (61 Drmić), Rudnevs

Borussia Dortmund nastavila je pratiti vodeći Bayern. Borussia je na domaćem terenu svladala Mainz 2:0 te zaostaje za Bayernom pet bodova.

Utakmica 26. kola: Bayer - HSV 1:0 (Ekdal 18), Borussia (D) - Mainz 2:0 (Reus 30, Kagawa 73)