NJEMAČKI SUPERKUP

Borussia premoćno osvojila Superkup

Srijeda, 13. kolovoza 2014. 20:00 Napisao/la  SC

Utakmica Superkupa: Borussia Dortmund - Bayern 2:0. Bayern zapleten u Kloppovoj paukovoj mreži

Nogometaši Borussije Dortmund osvojili su prvi trofej u sezoni, pobijedivši u Superkupu momčad Bayerna rezultatom 2:0. Vrhunac utakmice dogodio se u 62. minuti, kada je neuhvatljivi Aubameyang pogodak proslavio s maskom Spidermana na glavi. Igrači Bayerna doista su tijekom utakmice igrali kao da su zapleteni u paukovu mrežu.

Na rasprodanom Signal Iduna Parku u Dortmundu, pred točno 80.667 gledatelja, Kloppova momčad održala je nogometnu lekciju drugoj momčadi Bayerna. Pep Guardiola utakmicu Superkupa igrao je bez najboljih igrača, što se itekako osjetilo. Najbolji igrač Bayerna bio je vratar Neuer, koji je nekoliko puta spašavao svoju mrežu.

U 31. minuti teže se ozlijedio Javi Martinez, koji je iznesen na nosilima zbog ozljede koljena.

BORUSSIA DORTMUND: Langerak, Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer (6 Durm), Kehl, Kirch (85 Bender), Mkhitaryan, Hofmann, Aubameyang (63 Ramos), Immobile

BAYERN: Neuer, J. Boateng, Javi Martinez (31 Dante), Alaba, Höjbjerg (59 Gotze), Gaudino, Rode, Juan Bernat, T. Müller (46 Lahm), Shaqiri, Lewandowski

Utakmica Superkupa: Borussia Dortmund - Bayern 2:0 (Mkhitaryan 23, Aubameyang 62)