Bundesliga: Bayern postao prvak zbog bolje gol-razlike, Borussia propustila priliku

Subota, 27. svibnja 2023. 17:48 Napisao/la  SC

Borussia nije pobijedila Mainz, u najvažnijoj utakmici sezone igrači hvatskog stručnjaka Edina Terzića nisu bili pravi

Bayern slavio u Kolnu

Bayern je novi prvak zahvaljujući boljoj gol-razlici, Borussia je u Dortmundu propustila povijesnu priliku osvojiti naslov prvaka nakon 11 godina.

Mainz je ostao neporažen u Dortmundu, Bayern je pobijedio u Kolnu pogotkom u 89. minuti i osvojio novi naslov prvaka.

Borussia nije iskoristila nekoliko izglednih prilika, Haller nije iskoristio kanzeni udarac u 19. minuti, veliki pritisak na igrače očito je učinio svoje, u najvažnijoj utakmici sezone igrači hvatskog stručnjaka Edina Terzića nisu bili pravi.

Bayern, Borussia (D), RB Leipzig i Union Berlin igraju u Ligi prvaka, Freiburg se plasirao u Europa ligu, Leverkusen će igrati Konferencijsku ligu.

Stuttgart će igrati kvalifikacije za ostanak, Schalke i Hertha su ispali iz lige.

Josip Stanišić sjedio je na klupi Bayerna.

Boran Sosa i Andrej Kramarić igrali su jedan protiv drugoga u Stuttgartu.

Dion Drena-Beljo odigrao je prvo poluvrijeme za Augsburg.

Kristijan Jakić sjedio je na klupi Eintrachta, Hrvoje Smolčić je ozlijeđen.

Josip Gvardiol nije bio u rosteru RB Leipziga.

Josip Juranović igrao je od 78. minute za Union Berlin.

Utakmice 34. kola:
Koln - Bayern 1:2 (Ljubičić 81-11m/Coman 8, Musiala 89)
Borussia (D) - Mainz 2:2 (Guerreiro 69, Sule 90+6/Hanche-Olsen 15, Onisiwo 24)
Eintracht - Freiburg 2:1 (Kolo Muani 83, Ebiembe 90+1/Grifo 45)
Bourssia (M) - Augsburg 2:0 (Netz 4, Hofmann 40)
RB Leipzig - Schalke 4:2 (Laimer 10, Nkunku 19, 90+4, Pulsen 82/Kaminski 28, Orban 49-ag)
Stuttgart - Hoffenheim 1:1 (Tomas 80/Bebou 75)
Union Berlin - Werder 1:0 (Khedira 81)
Bochum - Leverkusen 3:0 (Forster 19, Asano 34, Stoger 86)
Wolfsburg - Hertha 1:2 (Kaminski 2,/Maza 55, Richter 68)