OLIMPIJSKE IGRE Japanci šokirali Španjolsku, Brazil teško protiv Egipta, preokret Urugvaja

Četvrtak, 26. srpnja 2012. 17:56 Napisao/la  SC

Japanci su svladali  Španjolska 1:0 pogotkom Otsua u 34. minuti. Brazil skoro prokockao 3:0 protiv Egipta

Olimpijske igre još službeno nisu ni otvorene, a na nogometnom turniru već se dogodila prva senzacija. Naime, Japan je u susretu skupine D pobijedio Španjolsku 1:0 pogotkom Yukija Otsua u 34. minuti.

Japanci su jedini pogodak zabili nakon ubačaja iz kuta kada je Otsua iskoristio nevjerojatnu nepažnju obrane furije. U završnici prvog dijela Španjolce je zadesila još jedna nevolja, američki sudac Mark Geiger isključio je Iniga Domingueza zbog prekršaja nad Nagaijem.

Velika Britanija na otvaranju nije uspjela pobijediti Senegal, a Brazil i Urugvaj teškom mukom su stigli do pobjede protiv Egipta odnosno UAE-a.