Petak, 28. listopada 2022. 21:29 Napisao/la  SC

PH u vaterpolu - 3. kolo

PRIMORJE EB - MORNAR BS 14:7 (3:1, 3:2, 5:2, 3:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 150

Suci: Marko Matijević, Bruno Šketelj

Vaterpolisti Primorja EB uvjerljivo su pobijedili Mornar BS u prvoj jačoj provjeri u prvenstvu, u 3. kolu igrali su protiv momčadi koja je prema kvaliteti slovila prvim ozbiljnim protivnikom.

Ima Mornar BS ove sezone zamjetnu kvalitetu, ali ne takvu da može igrati ravnopravno s Primorjem EB kao prošle sezone.

Pojačana momčad Primorja EB u prvoj međusobnoj utakmici ove sezone iskazala je klasu više.

Primorjaši su u prvom dijelu utakmice sjajno odigrali obranu na čelu s Maurom Ivanom Čubranićem, koji je kod 2:0 obranio zicera na igrača manje, jedini gol u prvoj četvrtini domaćini su primili iz peterca.

S druge strane Primorjaši su jedan pogodak postignuli s igračem više (Babić), jednom su pogodili na 2 metra (Muslim), jednom izvana  (Crippa)

Vratar Čubranić na početku druge četvrtine obranio je Akrapu peterac, riječka obrana jako je dobro djelovala dok se rezultat lomio na početku utakmice.

Dvama pogocima (N. Čubranić, Brguljan) steklo je Primorje prvi put veću prednost (5:1).

Bušelić je tek 1,22 minute prije kraja druge četvrtine postao prvi igrač Mornara, koji je svladao Čubranića iz igre.

Crippa je pogotkom izvana povećao prednost (6:2), Akrap je uspio svladati Čubranića udarcem izvana za 6:3 prije odmora.

U drugom dijelu utakmice riječki vaterpolisti serijom 4:0 stekli su najveću prednost i prelomili utakmicu (10:3), raspoloženi Crippa postigao je još dva pogotka, serija 4:0 završila je pogotkom 16-godišnjega Burburana.

Splitska momčad u tom je razdoblju u napadu djelovala kao da ima igrača manje, pokvarili su domaćini jako dobar dojam zadnjih dvadesetak sekundi, kada su gosti veliku prednost smanjili dvama pogocima.

U zadnjoj dionici Riječani su rutinski utakmicu priveli kraju.