Svjetska liga: Hrvatska porazom od Grčke ostala bez izgleda za plasman u završnicu

Utorak, 11. ožujka 2014. 21:22 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Grčka - Hrvatska 8:7

Hrvatska vaterpolska reprezentacija doživjela je poraz u Patrasu i izgubila izgleda za plasman na završni turnir Svjetske vaterpolske lige. Grčka je u 5. kolu pobijedila Hrvatsku rezultatom 8:7 čime je Mađarska kolo prije kraja kvalifikacija osigurala prvo mjesto u Skupini B te plasman na završni turnir, koji se igra u Dubaiju od 16. do 21. lipnja.

- Bila je ovo teška i tvrda utakmica, napravili smo nekoliko pogrešaka, imali smo prilike, no olako primljeni golovi koštali su nas prolaska dalje. Okrećemo se sada pripremama za Europsko prvenstvo, a znamo da smo dobili iznimno tešku skupinu. S obzirom na okolnosti u kojima smo igrali FINA Svjetsku ligu uz velik broj bolesnih i ozlijeđenih igrača u ovom trenutku možda i nismo mogli više, izjavio je izbornik Ivica Tucak

.

5. KOLO Grčka – Hrvatska 8:7

Prva četvrtina: 0:1 I. Milaković, 1:1 Fountoulis, druga četvrtina: 1:2 K. Milaković, 2:2 Fountoulis, 3:2 Vlachopoulas, 3:3 Joković, treća četvrtina: 4:3 Mourikis, 4:4 Obradović, 5:4 Mylonakis, 5:5 Visković, 6:5 Mourikis, četvrta četvrtina: 6:6 Muslim, 7:6 Kolomvos, 7:7 Šetka, 8:7 Chrysospamhis.

Rezultati, 1. kolo/12. studenoga 2013. godine: Mađarska – Grčka 8:5, 2. kolo/10. prosinca 2013. godine: Hrvatska – Grčka 7:7 (11:12 na peterce), 3. kolo/14. siječnja 2014. godine: Hrvatska – Mađarska 6:6 (7:8 na peterce), 4. kolo/11. veljače 2014. godine: Grčka – Mađarska 11:12, 5. kolo/11. ožujka 2014. godine: Grčka – Hrvatska 8:7, 6. kolo/15. travnja 2014. godine: Mađarska – Hrvatska.

Poredak: 1. Mađarska 8 bodova (2 pobjede u četiri četvrtine, 1 pobjeda na peterce), 2. Grčka 5 bodova (1 pobjeda u četiri četvrtine, 1 pobjeda na peterce, 2 poraza u četiri četvrtine), 3. Hrvatska 2 boda (2 poraza na peterce, 1 poraz u četiri četvrtine).