Hrvatski vaterpolisti u polufinalu EP-a pobijedili Italiju

Četvrtak, 08. rujna 2022. 21:50 Napisao/la  SC

Hrvatska u finalu EP-a igra protiv Mađarske!

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Italiju u polufinalu rezultatom 11:10 (3:2, 3:3, 3:3, 2:2) u utakmici koju su odlučile nijanse.

Zadnja četvrtina počela je pogotkom Damoneta za 9:9, provukao je Talijan zdesna loptu ljevicom u bliži kut kraj Bijača.

Bašić je 3,49 minute prije kraja pogodio za 10:9 nakon sjajno osmišljene akcije koja je podignula gledatelje na noge.

U sljedećem talijanskom napadu Bruni je ostao sam ispred Bijača na dva metra i izjednačio (10:10).

Talijani 1,54 minutu prije kraja ne koriste igrača više, 1,35 minute Fatović je iznudio peterac nakon potopljene lopte na dva metra.

Harkov zabija za 11:10!

Talijani nisu uspjeli realizirati zicer 1,40 minute prije kraja, Bijač je fenomenalno obranio Presciuttijev udarac.

Žuvela je isključen 44 sekundi prije kraja, Bašić je blokirao talijanski napad s igračem više.

Zadnjih dvadesetak sekundi svašta se događalo.

Talijani su osvojili loptu dok je Tucak pokušavao dobiti time-out što suci nisu vidjeli, na kraju su suci nakon VAR intervencije 5 sekundi prije kraja vratili loptu našoj reprezentaciji, 9000 gledatelja počelo odbrojavati zadnje sekunde do finala.

Igralo se očekivano čvrsto, obje su reprezentacije energetski igrale na visokom nivou što je s obzirom na sudački kriterij uvjetovalo veliki broj isključenja, po četiri igrača na objema stranama nisu završili utakmicu zbog po tri isključenja.

Veliki obol pobjedi dao je Marinić-Kragić s četiri pogotka, ali igrač utakmice bio je sjajni Bijač s 14 obrana.

Mađarska je pobijedila (10:8) Španjolsku u prvoj polufinalnoj utakmici