Nedjelja, 28. travnja 2019. 18:18 Napisao/la  SC

U finalu pobijedila Čehinju Vondroušovu

Petra Martić

Petra Martić osvojila je WTA turnir u Istanbulu.

Kao šesta nositeljica turnira u finalu je s 1:6, 6:4, 6:1 pobijedila Čehinju Marketu Vondroušovu.

U prvom setu hrvatska tenisačica, 40. na WTA ljestvici, nije osvojila nijedan gem na svoj servis, ali je u drugom počela bolje servirati i s dva breaka i čak tri spašene vezane break-lopte u 10. gemu izjednačiti rezultat.

Nakon propuštenih prilika u završnici drugog seta, Čehinja se više nije mogla vratiti pa je Martić protutnjala trećim setom s tri breaka i za točno pola sata igre u odlučujućem setu.

Za 28-godišnju Martić to je bilo treće finale u karijeri.

Dosad je gubila u završnim dvobojima Kuala Lumpura 2012. godine i lani u Bukureštu.