Wimbledon: Čilić i Lučićka izborili drugo kolo, Dodig se porazom u 1. kolu oprostio od turnira

Utorak, 26. lipnja 2012. 20:24 Napisao  Milan Kosanović

Mirjana Lučić (Hrvatska) - Alexandra Panova (Rusija) 4:6, 6:3, 6:4, Lukas Rosol (Češka) - Ivan Dodig (Hrvatska) 6:4, 3:6, 7:6, 7:5, Marin Čilić (Hrvatska) - Cedrik Marcel Stebe (Njemačka) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2

Nakon poraza Petre Martić u prvom kolu Wimbledona u drugi krug plasirala druga hrvatska tenisačica Mirjana Lučić nakon pobjede nad Ruskinjom Alexandrom Panovom. Lučić je loše otvorila meč, izgubila prvi set rezultatom 4:6 u gemovima, no u druga dva hrvatska tenisačica pokazala je zavidan nivo igre te s lakoćom slavila konačnim rezulatom 2:1 u setovima.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig u prvom kolu oprostio se od nastupa na najvećem ATP turniru na svijetu engleskom Wimbledonu. Čeh Lukas Rosol bio je prevelika prepreka za Dodiga koji je u finišu trećeg i četvrtog seta imao nešto manje sreće, ali i snage. Dodig je treći set izgubio u tiebreaku dok je u posljednjem četvrtom nakon rezultata 5:5 u gemovima Čeh napravio break te potom servisom nakon dva sata i 43 minute igre došao do zaslužene pobjede te plasmana u drugo kolo ovog prestižnog turnira.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić prema očekivanjima u četiri seta svladao je Njemca Stebea. Čilić je do pobijede došao nakon tri sata i pet minuta igre, a Stebeu je prepustio tek da slavi u drugom setu.

Wimbledon, 1. kolo: Mirjana Lučić (Hrvatska) - Alexandra Panova (Rusija) 4:6, 6:3, 6:4, Lukas Rosol (Češka) - Ivan Dodig (Hrvatska) 6:4, 3:6, 7:6, 7:5,  Marin Čilić (Hrvatska) - Cedrik Marcel Stebe (Njemačka) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2