US Open: Marin Čilić ispao u 3. kolu nakon poraza od Dominica Thiema

Nedjelja, 06. rujna 2020. 08:38 Napisao/la  SC
Marin Čilić
Marin Čilić

Marin Čilić ispao je u 3. kolu US Opena nakon što je izgubio pod Austrijanca Dominica Thiema sa 2:6, 2:6, 6:3, 3:6.

Očito da 26-godišnji Austrijanac ne leži Čiliću, koji je doživio treći poraz u trećem međusobnom susretu.

Dva seta Čilić je relativno lagano izgubio, u trećem setu kod 3:2 uspio je ostvariti prvi break, Thime je imao dvije prilike za povratak, nije uspio i Čilić je osvojio treći set.

U četvrtom setu Čilić je kod 2:2 prvi imao priliku oduzeti servis, nije uspio, Thiem je svoju priliku iskoristio, pobjegao na 4:2 i povratka više nije bilo.

Inače, meč se igrao na Arthur Ashe stadionu na kojem je Čilić 2014. godine u finalu pobijedio Japanca Keia Nishikorija i osvojio svoj jedini Grand Slam naslov.