Roger Federer pobijedio Novaka Đokovića i plasirao se u finale Wimbledona!

Petak, 06. srpnja 2012. 16:38 Napisao  Milan Kosanović

Polufinale: Novak Đoković (Srbija) - Roger Federer (Švicarska) 3:6, 6:3, 4:6, 3:6

Švicarac Roger Federer plasirao se u finale najprestižnijeg teniskog turnira na svijetu. U polufinalu Wimbledona Federer je odradio lavovski posao te s turnira izbacio prvog tenisača svijeta Srbina Novaka Đokovića rezultatom 3:1 u setovima.

Prvi set pripao je Federeru, Đoković je odmah potom izjednačio na 1:1, no ostatak od dva sata i 22 minute dugog meča protekao je u znaku Švicarca, koji će u finalu snage odmjeriti s pobjednikom drugog polufinalnog meča između Francuza Tsonge i Britanca Murraya.

ATP Wimbledon, polufinale: Novak Đoković (Srbija) - Roger Federer (Švicarska) 3:6, 6:3, 4:6, 3:6