Marin Čilić izborio finale Queen's Cluba i šesto mjesto na ATP ljestvici

Subota, 24. lipnja 2017. 17:51 Napisao/la  SC

Čilić će u finalu igrati protiv pobjednika susreta između Bugarina Grigora Dimitrova i Španjolca Feliciana Lopeza.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u finale ATP turnira u londonskom Queen's Clubu, nakon što je u polufinalnom susretu pobijedio Luksemburžanina Gillesa Mullera 6:3, 5:7, 6:4 za dva sata i 15 minuta igre.

Čilić je izborio svoje 29. finale na ATP Touru, pri čemu treće na travi i treće u Queen's Clubu.

U dosadašnjih 28 finala upisao je 17 pobjeda, a posljednji turnir osvojio je u svibnju u Istanbulu.

U Queen's Clubu 2013. je izgubio od Britanca Andyja Murraya, a godinu dana ranije je pobijedio Argentinca Davida Nalbandiana.