ATP Memphis: Marin Čilić nakon tri seta pobijedio Ivana Dodiga na otvaranju turnira

Utorak, 19. veljače 2013. 09:23 Napisao/la  SC

Atp Memphis, 1. kolo Čilić - Dodig 4:6, 6:2, 6:3

Marin Čilić u prvom kolu ATP-a u Memphisu pobijedio je Ivana Dodiga 4:6, 6:2, 6:3 u hrvatskom okršaju na otvaranju turnira. Čilić, koji je prvi nositelj u Memphisu, imao je pune ruke posla na putu do prve pobjede u drugom međusobnom dvoboju.

Čilić na otvaranju meča kod 1:0 nije iskoristio tri vezane break lopte. Na drugoj strani Dodig je uzeo svoju priliku što mu je u konačnici donijelo prvi set.

Ali nakon prve dionice Dodoig nije dobio drugu priliku. Čilić je poveo 3:0, a kod 5:2 je novim breakom zaključio set. Iako se Dodig maksimalno trudio protiv raspoloženog Čilića nije bilo rješenja. Najbolji hrvatski tenisač držao je visok ritam, u ranoj fazi treće dionice došao je do novog breaka i tako riješio pitanje pobjednika.

- Dodig i ja se jako dobro poznajemo, toliko smo puta zajedno trenirali da tu nema nikakvih tajni. Ivan je odlično igrao u prvom setu, ali kada sam malo podignuo igru susret je otišao na moju stranu, rekao je Marin Čilić.