ATP: Borna Ćorić u finalu Marakeša pobijedio Philippa Kohlschreibera i osvojio prvi turnir u karijeri

Nedjelja, 16. travnja 2017. 19:27 Napisao/la  SC

Finale: Borna Ćorić  -  Philipp Kohlschreiber 5:7, 7:6 (3), 7:5.

Borna Ćorić osvojio je prvi ATP naslov u karijeri.

Mladi hrvatski tenisač  u finalu Marakeša  pobijedio je Nijemca Philippa Kohlschreibera 5:7, 7:6 (3), 7:5.

U uzbudljivom meču  Ćorić je nakon dva sata i 40 minuta stigao do pobjede nakon što je nekoliko puta bio u izgubljenoj poziciji.

Nakon  izgubio prvi set, u drugom je 20-godišnji Ćorić gubio 0:3...

Izgledalo je da će finale brzo završiti, ali je Ćorić uspio izjednačiti.

Kohlschreiber je kod rezultata 6:5 imao čak pet meč-lopti, Ćorić se opet uspio vratiti i u trinaestoj igri izjednačio na 1:1.

U trećem setu Nijemac je brzo načinio break, ali je Ćorić  oduzeo servis i prelomio meč.

Ćorić je do sada igrao dva finala, u trećem je prvi put otišao do kraja.