Turnir rukometaša u Oslu: Hrvatska u završnici prokockala vodstvo i izgubila od Danske

Subota, 02. studenog 2013. 16:38 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola Zlatne lige: Hrvatska - Danska 28:29 (14:14)

Zlatna liga rukometaša, 2. kolo

HRVATSKA - DANSKA 28:29 (14:14)

Telenor Arena, Gledatelja: 1.500. Suci: Kristiansen i Togstad (Norveška)

HRVATSKA: Alilović, Losert, Duvnjak 5, Lacković 2, Kopljar, Vori 3, Gojun, Horvat 1, Vuković 1, Šprem, Bičanić 3, Buntić 3, Valčić, Štrlek 4, Čupić 5, Musa 1

DANSKA: Rasmussen, Green, Christiansen 1, Thomsen, Larsen 4, Mortensen 3, Eggert, Lauge Schmidt 1, Spellerberg, Noddesbo 5, Krejberg, Svan Hansen 2, Lindberg 4, Toft Hansen, Jensen 1, Sondergaard Sarup 2, Hansen 6

Sedmerci: Hrvatska 3 (2), Danska 2 (1).

Isključenja: Hrvatska 10, Danska 8 minuta.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija upisala je prvi poraz u drugom kolu prvog turnira Zlatne lige. Uspješniji su bili Danci koji su slavili 29:28. Hansen je u završnici pogodio za vodstvo, a Musa na drugoj stranici nije uspio donijeti remi.

Hrvatska je dobro otvorila utakmicu. Iako su Danci uspjeli povesti, pogotkom Vorija izabranici Slavka Goluže vodili su 8:6 nakon što Danska nije najbolje iskoristila igrača više. Ubrzo se otvorilo prilika Ivanu Čupiću da donese tri gola prednosti, ali nije bio precizan.

U završnici prvog polvremena Hrvatska je imala dva igrača više kod vodstva 12:11, te je golovima Horvata i Štrleka odvojila se na tri gola pogotka prednosti. Ipak, sve je to bilo kratkog daha jer Danci su iskoristili svoje prilike i stigli na 13:14, a nakon isključenja Josipa Valčića u zadnjoj minuti prvog poluvremena Mortensen je pogodio za 14:14.

Drugo poluvrijeme također je ponudilo izjednačenu igru, Hrvatska je imala 20:19, 25:23, te vodstvo 27:24. Ni to nije bilo dovoljno, Danci su se serijom 4:0 vratili u igru i na kraju slavili.