SP: Slovenija pobijedila Hrvatsku u završnici koja ulazi u anale hrvatskog rukometa

Subota, 28. siječnja 2017. 22:29 Napisao/la  SC

Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Slovenija 30:31 (18:13). U 40. minuti hrvatska momčad imala prednost od čak 8 pogodaka razlike i onda neobjašnjivo stala

Slovenija je osvojila broncu na SP-u u rukometu pobjedom protiv Hrvatske (31:30) u završnici utakmice koja ulazi u anale hrvatskog rukometa.

U 40. minuti Hrvatska je vodila čak 8 pogodaka razlike (26:16), slovenska momčad djelovala je potpuno izgubljeno. I onda se dogodio jedan od najvećih preokreta u povijesti svjetskih prvenstava.

Hrvatska momčad odjednom je ostala bez reakcija na terenu i klupi, bez ikakvog uočljivog razloga igra se potpuno raspala.

U 55.50 minuti Slovenija je stigla na minus dva (27:29) Cingaserovim pogotkom iz kontre.

U 56. minuti Mačkovšek pogađa (28:29) iz zepelina nakon što je Duvnjak zapeo u bloku.

Horvat pogađa gredu, Cingesar s krila ostvaruje prvo izjednačenje (29:29) u 57. minuti.

Šebetić konačno trese mrežu (30:29), ali Janc ponovo poravnava (30:30) u 58.08 minuti.

Štrlek neuspješno ulazi s krila, Lesjak brani, a Mačkovšek dovodi Sloveniju u prvo i zadnje vodstvo u drugom dijelu u 59. minuti.

Hrvatska reprezentacija neuspješno je potrošila zadnju minutu za pripremu napada, koji se nije dogodio.

Duvnjakov udarac zapeo je u bloku, počela je velika slovenska proslava prvog odličja sa svjetskih prvenstva.

HRVATSKA: Ivan Stevanović, Ivan Pešić, Lovro Mihić, Domagoj Duvnjak 4, Luka Stepančić 1, Jakov Gojun, Jerko Matulić, Zlatko Horvat 4, Tin Kontrec 1, Stipe Mandalinić 1, Manuel Štrlek 6, Željko Musa, Lovro Jotić, Marko Mamić 1, Luka Šebetić 5, Luka Cindrić 7

SLOVENIJA: Matevž Skok, Urban Lesjak, Blaž Blagotinšek 3, Nik Henigman 2, Gašper Marguč 4, Vid Kavtičnik 1, Blaž Janc 2, Jure Dolenec 2, Darko Cingesar 4, Vid Poteko, Tilen Kodrin, Matej Gaber 3, Marko Bezjak 4, Jan Grebenc 3, Miha Zarabec 1, Borut Mačkovšek 2

Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Slovenija 30:31 (18:13)