SP: Hrvatska izgubila u produžecima, Horvat nije iskoristio sedmerac za finale

Petak, 27. siječnja 2017. 22:45 Napisao/la  SC

Polufinalna utakmica: Hrvatska - Norveška 25:28 (10:12, 22:22). Hratska u subotu igra protiv Slovenije za broncu

Hrvatska će u subotu igrati za brončanu medalju protiv Slovenije nakon poraza (25:28) u produžecima polufinale utakmice protiv  Norveške.

U zadnjim sekundama regularnog dijela utakmice suci su dosudili sedmerac nakon prekršaja na Musi.

Bergerud brani Horvatu udarac vrijedan finala.

U deset minuta produžetaka igralo se gol na gol do zadnje dvije minute.

Norvežani su 1.45 minute prije kraja stekli prednost 26:25 i igrača više nakon isključenja i crvenog kartona za Stepančića.

Tonnesen je iz sedmerca povećao na 27:25.

Neuspio pokušaj napada s igračem manje značio je poraz i borbu za brončano odličje protiv Slovenije u subotu.

U drugom poluvremnu hrvatsku momčad u utakmici su držali sjajni vratar Pešić i raspoloženi Mamić, koji nije igrao u prvom poluvremenu.

Hrvatska je dobro otvorila utakmicu da bi u drugom dijelu prvoga poluvremena ostala bez odgovora na izrazito brzu i ubojitu norvešku transformaciju.

HRVATSKA: Ivan Stevanović, Ivan Pešić, Lovro Mihić, Domagoj Duvnjak 3, Luka Stepančić 3, Jakov Gojun, Jerko Matulić, Zlatko Horvat 6, Tin Kontrec 2, Stipe Mandalinić, Manuel Štrlek 2, Željko Musa 3, Lovro Jotić, Marko Mamić 5, Luka Šebetić 1, Luka Cindrić

NORVEŠKA: Espen Christensen, Torbjorn Bergerud, Sander Sagosen 4, Joakim Hykkerud, Bjarte Myrhol 6, Petter Overby, Kent Robin Tonnesen 2, Magnus Jondal 2, Kristian Bjornsen 5, Andre Lindboe, Magnus Gullerud 2, Magnus Rod, Christian O'Sullivan, Eivind Tangen 4, Goran Johannessen, Espen Lie Hansen 3

Polufinalna utakmica: Hrvatska - Norveška 25:28 (10:12, 22:22)