Kvalifikacije za EP: Hrvatski rukometaši u Varaždinu uzvratili Norvežanima za poraz

Nedjelja, 03. svibnja 2015. 20:36 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Hrvatska - Norveška 31:25

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2016. u Poljskoj, 4. kolo grupe 1

HRVATSKA - NORVEŠKA 31:25 (16:17)

Arena Varaždin. Gledatelja: 5000

Suci: Dinu/Din

HRVATSKA: Pešić 8, Alilović 7; Kovačević, Marić, Duvnjak 7, Stepančić 2, Kopljar 2, Vori 2, Gojun, Horvat 7, Vuković, Karačić, Štrlek 5, Čupić 3, Slišković 2, Brozović 1

NORVEŠKA: Erevik 3, Christensen 3; Brevik, Hippe, Hykkerud, Överby 1, Kristensen, Tönnesen 3, Joendal 4, O'Sullivan 3, Björnsen 4, Gullerud 3, Sörheim, Reinkind 4, Stroemberg, Hansen

Sedmerci: Hrvatska: 7/7; Norveška: 1/1

Isključenja: Hrvatska: 6 min.; Norveška: 12 min.

Hrvatski rukometaši uzvratili su Norvežanima za nedavni poraz, pobijedili su u Varaždinu rezultatom 31:25 u 4. kolu kvalifikacija za odlazak na EP u Poljskoj 2016.

Nije počelo dobro, prvi gol naši igrači postigli su tek nakon četiri minute (Čupić iz sedmerca) nakon vodstva gostiju 3:0. Trebalo je proći petnaestak minuta za pvo vodstvo Hrvatske koju je suvereno predvodio Domagoj Duvnjak (učinak 7/7). Norvežani su na odmor ipak otišli s prednošću 17:16.

Prelaskom na 5:1 obranu s Vorijem naprijed, Babić je riješio problem u obrani, primljen je samo jedan, a postignuto šest pogodaka u prvih desetak minuta. Samo osam golova primljeno u drugom dijelu sve govori o igri u obrani.