Hrvatski rukometaši svladali Tunis u Umagu u prvoj pripremnoj utakmici uoči EP-a

Nedjelja, 05. siječnja 2014. 20:16 Napisao/la  SC

Hrvatska - Tunis 31:24. Pitanje pobjednika bilo je aktualno samo u prvim minutama susreta. U poluvremenu Domagoj Duvnjak i Andrea Penezić izabrani za najbolje rukometaše u 2013. godini.

Prijateljska rukometna utakmica

HRVATSKA - TUNIS 31:24 (16:9)

Dvorana Sportskog centra Umag. Gledatelja 2.000

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd)

HRVATSKA: Losert (5 obrana), Duvnjak 2, Lacković, Kopljar 2, Vori 3, Gojun, Horvat 4 (1), Vuković, Bičanić 3, Buntić, Valčić 3, Mandalinić 1, Alilović (4 obrane), Štrlek 5, Čupić 5 (3), Musa 2, Ninčević 1

TUNIS: Hamza (8 obrana), Helal (1 obrana), Hedoui 1, Toumi, Gharbi 3, Touati, Soussi, Bannour, Alouimi, Jallouz 6, Mahmoudi, Sanai 4, Himida, Boughanmi 5 (1), Hosni 2, Hammed 3, Marouem, Maggaiz (5 obrana)

Isključenja: Hrvatska 4 minute Tunis 6 minuta

Sedmerci: Hrvatska 4 (4) Tunis 1 (1)

Hrvatska muška rukometna reprezentacija uspješno je započela drugu fazu priprema uoči Europskog prvenstva koje za tjedan dana počinje u Danskoj. U dupkom punoj gradskoj dvorani u Umagu Kauboji su svladali vrlo čvrstu momčad Tunisa 31:24. Pitanje rješavanja utakmice bilo je aktualno samo u prvim minutama susreta. Hrvatska je prvi puta povela u desetoj minuti (4-3) i od tada vodstvo više nije ispuštala. Prednost je eksponencijalno rasla gotovo iz minute u minutu, da bi na poluvremenu već bilo 'plus sedam'. Isto je vodstvo reprezentacija Slavka Goluže uspješno održavala, izbornik je mogao pokusirati s taktičkim zamislima uoči novog velikog natjecanja.

Isti suparnici novu trening-utakmicu, posljednju za hrvatske rukometaše uoči puta u Dansku igraju na istom parketu, sutra od 18 sati.

Duvnjak i Penezić laureati

U poluvremenu susreta Hrvatske i Tunisa održana je svečanost u suradnji Sportskih novosti i Hrvatske televizije na kojoj su već tradicionalno izabrani najbolji rukometaš i rukometašica, trener odnosno sudački par u protekloj godini. Rukometaš godine je očekivano Domagoj Duvnjak, dok je titulu najbolje rukometašice šesti put zaredom osvojila Andrea Penezić. Najbolji trener je izbornik muškke reprezentacije Slavko Goluža, dok je najbolji sudački par Gubica - Milošević.