SP: Hrvatske rukometašice pobijedile Crnu Goru u dramatičnoj završnici

Četvrtak, 07. prosinca 2023. 17:09 Napisao/la  SC

Crnogorke su u zadnjoj minuti imale napad za izjednačenje, Grbićka je promašila s 8 metara otvoreni šut

Hrvatske rukometašice u dramatičnoj završnici pobjedile (26:25) su Crnu Goru u prvoj utakmici drugoga kruga u kojemu nemaju pravo na kiks ako žele igrati u četvrtfinalu.

S obzirom da je Crna Gora bila brončana na Europskom prvenstvu u Sloveniji, hrvatska reprezentacija nije bila favorit uoči utakmice u Goteborgu koju je morala pobijediti.

Nakon što je Hrvatska u jednom razdoblju vodila pet pogodaka razlike, u 55. minuti Crnogorke su stigle na pogodak razlike (24:23).

Milosavljević prvo sa 7 metara podiže na 25:23, pa potom presjeca crnogorski napad.

Posavec se probila kroz crnogorsku obranu za 26:23, odmah su Crnogorke smanjile (26:24).

Klikovac iz kontre smanjuje na 26:25 nakon što Mičijevićka nije uspjela u napadu.

Posavec nije bila precizna na ulasku zdesna, Crnogorke su u zadnjoj minuti imale napad za izjednačenje.

Grbićka je promašila s 8 metara otvoreni šut, hrvatska ekipa saučuvala je loptu zadnjih desetak sekundi.

Hrvatska je time ostvarila prvu pobjedu u drugom krugu natjecanja, preostaje pobijediti Kamerun i Mađarsku da bi Hrvatska uz pomoć Švedske ušla u četvrtfinale.

HRVATSKA: L. Bešen 4/14, T. Pijević 5/15, N. Zadravec 3/5, P. Posavec 1/1, S. Šenvald -/-, S. Posavec 1/1, Ć. Mičijević 3/9, D. Milosavljević 5/9, D. Kalaus Žulj -/-, K. Ježić 4/6, L. Burić -/-, M. Brkić -/-, A. Šimara 1/2, T. Barišić 2/4, V. Blažević 6/7, K. Prkačin -/-, izbornik: Ivica Obrvan

CRNA GORA: M. Rajčić 9/26, M. Batinović 3/11, M. Pletikosić 3/5, I. Godeč 2/2, D. Mugoša 3/6, N. Ćorović -/-, A. Popović -/-, T. Ivanović -/-, Đ. Malović 0/2, N. Ćorović -/-, T. Brnović 3/3, N. Bulatović 0/1, B. Klikovac 2/2, J. Despotović 4/6, I. Pavičević 3/5, I. Grbić 5/11, izbornica: Bojana Popović