Hrvatska pobijedila Maroko, Luka Cindrić predvodio hrvatsku momčad

Utorak, 17. siječnja 2023. 22:03 Napisao/la  SC

Luka Cindrić utakmicu završio s 9 pogodaka iz 9 pokušaja, Hrvatska u četvrtak igra protiv Danske

Luka Cindrić

Hrvatski rukometaši pobijedili su Maroko (36:24) boljom igrom u drugom dijelu utakmice tijekom koje je briljirao Luka Cindrić s 9 pogodaka iz 9 pokušaja, ostvario je i 4 asistencije.

Prvi dio utakmice protekao je u mučenju, tek pred odlazak na odmor Hrvatska je stekla dva pogotka prednosti (15:13).

- Ovo je bilo da čovjek ugasi televiziju! Ekipa koja je izgubila od SAD-a nama vodi 9:4 u prvom poluvremenu! Teška konfuzija i u obrani u napadu, bez samopouzdanja i to se odražava na igru i rezultat, rekao je Petar Metličić za RTL na poluvremenu.

U drugom dijelu hrvatska je momčad ubrzala protok lopte u napadu, što je bilo presudno budući da je obrana je djelovala otprilike isto propusno, Dino Slavić (8 obrana/33%) obranio je nekoliko važnih lopti.

Hrvatska u četvrtak prvu utakmicu u drugom krugu natjecanja igra protiv Danske.