HEP Croatia Cup: Hrvatska reprezentacija osvojila turnir u Umagu pobjedom protiv Crne Gore

Nedjelja, 08. studenog 2015. 21:35 Napisao/la  SC

HEP Croatia Cup: Hrvatska – Crna Gora 28:23 (10:12)

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je HEP Croatia Cup, pobjedivši u Umagu Crnu Goru rezultatom 28:23. Crna Gora osvojila je drugo mjesto, a Makedonija treće.

Susret je bolje otvorila Crna Gora, Hrvati na predah odlaze sa zaostatkom od dva pogotka (10:12).

Pogocima Luke Stepančića Hrvatska ulazi u nastavak susreta i tako poravnava rezultat na 12:12. Nakon što Miloš Vujović niže dva pogotka za gostujućih 14:12, kapetan Zlatko Horvat tri se puta zaredom upisuje u listu strijelaca kako bi odveo Hrvatsku do vodstva 15:14.

Igralo se potom pogodak za pogodak da bi u 40. minuti Crna Gora ostala bez Bože Andjelića koji dobiva izravan crveni karton, a Horvat to koristi kako bi sa sedam metara Hrvatskoj donio novo minimalno vodstvo (17:16).

Horvat i Stepančić u narednim minutama predvode Hrvatsku do vodstva 19:17. Hrvati zatim čuvaju svoju prednost i do završnice dvoboja osiguravaju vodstvo 25:21, a pripomaže im i tada raspoloženi vratar Filip Ivić.

HRVATSKA: Stevanović, Ivić (10 obrana), Stojanović; Marić 2, Duvnjak 2, Stepančić 6, Gojun, Horvat 9, Karačić, Kozina, Tominec, Štrlek 2, Pavlović 1, Kovačević 3, Mamić 1, Šebetić 2, Slišković

CRNA GORA: Mijatović, Mijusković (8 obrana), Ristanović (3 obrane); Borozan 5, Milasević 1, Melić 5, Čavor 5, Lazović, B. Vujović, Radović 3, M. Vujović 2, Andjelić, Ševaljević, Petričević, Božović, Majić, Lipovina 2