EP: Hrvatska poražena na otvaranju prvenstva, Ruskinje se odvojile u drugom dijelu

Ponedjeljak, 05. prosinca 2016. 20:04 Napisao/la  SC

Skupina D, utakmica 1. kola: Rusija - Hrvatska 32:26

Europsko prvenstvo

Skupina D 1. kolo:

RUSIJA – HRVATSKA 32:26 (16:13)

Helsinborg Arena.

Suci: Andreu Marin i Ignacio Garcia (Španjolska)

RUSIJA: Utkina (5+0), Kalinina (5+1), Postnova 1, Dmitreva 2, Sen 3, Vyakhireva 5, Sudakova 2, Bobrovnikova 6, Samokhina, Makeeva, Zhilinskayte 6, Sabirova 2, Kozhokar 2, Malashenko, Gorshenina, Skorobogatchenko 3

HRVATSKA: Razum, Bešen(10+0), Zadravec, Nemaškalo 1, Blažević, Debelić, Čović 2, Posavec, Mičijević 1, Krsnik, Vidak, Penezić 8, Milanović-Litre 6, Janković 2, Marić 4, Bašić 2

Sedmerci: Rusija 6(6),  Hrvatska 3(2)

Isključenja: Rusija 8 minuta,  Hrvatska 18 minuta

U prvom susretu na EP u Švedskoj u skupini D, naše rukometašice poražene su od reprezentacije Rusije rezultatom 32:26.

Hrvatska je vrlo dobro otvorila susret i imala početno vodstvo 1:0 i 2:1, te je sve do 22. minute susreta vodila izjednačenu borbu sa favoriziranim protivnicama.

U 23. minuti Ruskinje preuzimaju inicijativu i vode 12:9, a najveću prednost u prvom dijelu imaju u 27. minuti 15:11. Do kraja poluvremena pogotcima Andree Penezić prvi dio završava sa vodstvom 16:13 za Rusiju.

Odmah na početku drugog dijela Ruskinje rade seriju 4:0 i odlaze na velikih 20:14, a već u 40. minuti imaju najveću prednost 23:15.

Međutim naše rukometašice sa dva uzastopna pogotka Marić i tri Milanović-Litre uzvraćaju serijom i stižu na pozitivnih 25:23.

Ruskinje ne dopuštaju iznenađenje i sa dva pogotka mirno ulaze u završnicu susreta, te slave sa konačnih 32:26.

Ruskinje su predvodile sa šest pogodaka Bobrovnikova i Zhilinskayte, a kod Hrvatske listu strijelkinja prevodile su Andrea Penezić sa osam i Vesna Milanović-Litre sa šest pogodaka.