EP U RUKOMETU

Hrvatska u završnici slomila Švedsku

Petak, 17. siječnja 2014. 19:56 Napisao/la  SC

Skupina D, 3. kolo: Hrvatska - Švedska 25:24 (10:9). Hrvatska u drugi krug natjecanja otišla s maksimalna 4 boda

EUROPSKO PRVENSTVO 2014

Skupina D, 3 kolo

HRVATSKA – ŠVEDSKA 25:24(10:9)

Kopenhagen, Broendby Hallen. Gledatelja: 5500

Suci: Lopez i Ramirez (Španjolska)

HRVATSKA: Losert, Alilović, Duvnjak 6, Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Horvat 2, Vuković, Bičanić 3, Buntić 6, Valčić, Mandalinić, Štrlek 2, Čupić 2, Musa, Ninčević

ŠVEDSKA: Andersson, Sjostrand, Persson 2, Kallman, Jernemyr, L. Karlsson 5, Ekberg 2, Larholm 2, T. Karlsson, Jakobsson 2, Fahlgren, Petersen 2, Ekhdal Du Rietz, Zachrisson 4, Nilsson 4, Nielsen

Sedmerci: Hrvatska 3(5), Švedska 2(4)

Isključenja: Hrvatska 8 minuta,  Švedska 8minuta

Crveni karton: T. Karlsson (58)

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Švedske i u drugi krug natjecanja otišla s maksimalnih 4 boda. Naši reprezentativci pokazali su kako se pobjeđuje kada je najpotrebnije. Rezultat se lomio sve do zadnjih desetak minuta, kada je naša reprezentacija predvođena razigranim Buntićem pojačala igru u obrani i stekla presudnu prednost koju Šveđani više nisu mogli stići.

U prvom poluvremenu Domagoj Duvnjak vukao je suigrače i sa 4 pogotka opravdao epitet trenutno najboljeg igrača na svijetu. Šveđani su preko Nilssona održavali rezultat i prvi dio minimalno završava u našu korist.

U drugom dijelu igra se gol za gol, a u 50 minuti lomi se rezultat najviše zahvaljujući Buntiću koji postiže 3 uzastopna pogodka i kod rezultata 21:18 nagovješćuje našu pobjedu.