Subota, 18. siječnja 2020. 22:12 Napisao/la  SC

HRVATSKA: Šego (5), Ašanin (1); Marić 1, Duvnjak 5 (2), Hrstić, Stepančić 4, Horvat 1, Šarac, Karačić 7, Musa, Mamić, Cindrić 3, Brozović 1, Matanović, Mandić 3, Šipić.

NJEMAČKA: Bitter, Wolff (9+2); Gensheimer 4, Golla, Wiencek, Reichmann 4 (4), Pekeler, Weber 4, Häfner 3, Kühn 1, Böhm 1, Kohlbacher 1, Kastening 4, Schmidt 1, Zieker, Drux 1.

Sedmerci: Hrvatska 5 (2), Njemačka 4 (4)

Isključenja: Hrvatska 6 minuta, Njemačka 16 minuta

Hrvatski rukometaši pobijedili (25:24) su Njemačku u dramatičnoj završnici i ostvariti plasman u polufinale bez obzira na ostale rezultate.

Njemački su igrači pedesetak minuta bez ustručavanja mlatili i vodili povremeno čak pet razlike, tek u zadnjih petnaestak minuta počela je funkcionirati hrvatska obrana.

U 47. minuti Ašanin brani zicer, Mandić je kontri izjednačio rezultat (22:22), hrvatska reprezentacija prvi put je dostigla protivnika od 4:4 na početku utakmice.

Počelo se igrati gol na gol, u 54. minuti izjednačio je Karačić (23:23), u 56. minuti Duvnjak krade loptu i pogađa za 24:24.

Njemačka se momčad izdušila, Stepančić je iznudio isključenje, Karačić pred kraj 58. minute zabija za prvo hrvatsko vodstvo (25:24) od početka utakmice!

Pokušali su Nijemci izjednačiti s igračem manje, uspjeli su osloboditi prostor na crti, do tada nevidljivi Šego brani zicer i odvodi Hrvatsku u polufinale.