PRVA HNL

Rijeka uvjerljivo poražena u Gradskom vrtu

Subota, 12. rujna 2020. 18:53 Napisao/la  SC

U drugom dijelu Rijeka s igračem manje stvorila nekoliko izglednih prilika, Zoran Arsenić isključen u debiju za Rijeku

Vedran Jugović postigao prvi pogodak za Osijek

Prva HNL - 4. kolo

OSIJEK - RIJEKA 3:0

Gradski vrt. Bez gledatelja

Sudac Marko Matoc (Zaprešić)

Strijelci:  1:0 Jugović (5), 2:0  Bočkaj (38), 3:0 Mierez (75)

Crveni karton: Arsenić (37, grubi prekršaj)

OSIJEK: Ivušić, Silva, Talys (79 Jurčević), Kleinheisler (69 Pilj), Majstorović, Jugović, Erceg (55 Mierez), Grezda (79 Beljo), Bočkaj (69 Grgić), Žaper, Škorić

RIJEKA: Nevistić, Galešić (46 Lončar), Galović, Pavičić (77 Lepinjica), Arsenić, Gnezda, Čolak (74 Ristovski), Andrijašević, Štefulj (74 Raspopović), Escoval (46 Smolčić), Tomečak

Nogometaši Rijeke poraženi (0:3) su u Gradskom vrtu od Osijeka.

Trener Rijeke Simon Rožman u dvoboj s Osječanima krenuo je sa dva debitanta u momčadi, na vratima je bio Ivan Nevistić, koji se vratio iz Varaždina, a od prve minute zaigrao je i novopridošli Zoran Arsenić, inače dijete Osijeka.

Osijek je poveo praktički iz prve akcije.

U 5. minuti Erceg je gurnuo loptu iza leđa obrane Rijeke, Jugović je prošao kroz središnji blok Rijeke, izašao sam pred vratara Nevistića te zabio za 1:0.

Osijek je nastavio sa pritiskom, a Riječani gotovo da i nisu prijetili.

U 20. minuti Galešić je poslužio Čolaka u sredini kaznenog prostora, a najbolji strijelac HNL-a prošle sezone je probao škaricama, ali nije prošlo.

Dvije minute kasnije Ercegov pokušaj odlazi zamalo preko vrata.

U 36. minuti Arsenić radi grubi prekršaj na Grezdi, nakon što je zakasnio na loptu.

Sudac Matoc najprije je pokazao žuti karton, a nakon intervencije s VAR-a igraču Rijeke je pokazao  crveni karton,  bijeli su ostali s igračem manje.

Iz istoga prekršaja Osijek je povećao vodstvo zahvaljujući pogotku  Bočkaja s 25 metara iz slobodnog udarca - 2:0.

U posljednjoj minuti prvog dijela Erceg izbija pred vratara Nevistića, ali golman Rijeke sjajno brani šut.

U drugoj minuti nastavka Čolak promašuje zicer s pet metara, nakon ubacivanja Tomečaka.

U 50. minuti novi veliki promašaj momčadi s Rujevice. Galović je nakon kornera ostao sam na pet metara, ali promašio je cijelu loptu.

Riječani nastavljaju s pritiskom iako imaju igrača manje, nakon ubačaja s lijeve strane Andrijašević loptu šalje pokraj gola.

U 56. minuti Lončar iz slobodnog udarca sa 22 metra puca preko gola.

Novu priliku Lončar je imao četiri minute kasnije, ali je Ivušić obranio.

Nakon gužve u 64. minuti Pavičić pogađa gredu.

Rijeka nije svoj pritisak uspjela okuniti pogotkom, ali je zato Osijek u 75. minuti vodstvo povećao na 3:0 zahvaljujući debitantu Mierezu, koji je ostao sam na pet metara i u pogodak pretvorio ubačaj Silve.