Vardar iznenadio Croatia osiguranje u polufinalu SEHA lige

Subota, 14. travnja 2012. 19:38 Napisao  Milan Kosanović

Croatia osiguranje - Vardar 29:30. Osam sekundi prija kraja Zagrebaši su pokušali izraditi višak za lijevo krilo, no lopta je završila van igre. Vardar u finalu protiv Metalurga kojega vodi Lino Červar

Rukometaši Croatia osiguranja poraženi su u polufinalu SEHA lige od Vardara rezultatom 29:30. U finalu će Vardar igrati protiv Metalurga, kojega vodi Lino Červar, a  koji je u drugom polufinalu izbacio Tatran Prešova 26:25.

{jb_blackbox-right}Metalurg - Tatran Prešov 26:25 (15:11)

Utakmica polufinala SEHA lige. Arena Zagreb. Gledatelja: 200. Suci: Gubica i Milošević (obojica Hrvatska).
METALURG: Stanić (5), Angleov; Levov, Dimovski 2, Marković 6, Naumovski, Georgievski 1, Kozlina 5, Manaskov, Mirkulovski 2, Markoski, Mojsoski 4, Mojsovski 1, Stoilov, Jonovski, Alušovski 5.

TATRAN PREŠOV: Krupa, Verkić (13), Mažar, Kopčo 2, Hrstka, Urban, krok 3, Krištopans 9, Radčenko 2, Kukrika 2, Čip, Guzy, Pejović, Pekar, Antl 7.
Sedmerci: Metalurg 4 (8), Tatran Prešov 5 (6). Isključenja: Metalurg 2, Tatran Prešov 4 minute.{/jb_blackbox-right}

Momčad trenera Ivice Obrvana imala je tijekom utakmice stalnu prednost, no u samoj završnici susreta Vujović zabija za 28:29, s druge strane Špiler svojim šestim golom vraća nadu Zagrebaša  minutu prije kraja susreta (29:29). Jovčevski  četrdeset sekundi prije kraja susreta zabija za 29:30, trener Ivica Obrvan pozvao je minutu odmora nakon koje je Ivano Balić pokušao riješiti utakmicu, no sve je završilo faulom i devetercem. Osam sekundi prija kraja Zagrebaši su pokušali izraditi višak za lijevo krilo, no lopta je završila van igre, a veliko slavlje Vardara moglo je početi.

Utakmica Croatia osiguranja i Vardara još jednom je pokazala da papirnati favoriti svoju kvalitetu trebaju dokazati i na terenu. U redovima Zagrebaša podbacili su ponajbolji pojedinci Marko Kopljar, Ivano Balić i Tonči Valčić koji su protiv Varadara bili neprepoznatljivi.

- Znao sam da možemo, svježiji smo od Zagrebaša. Pobijedili smo sjajnu ekipu. Ne zanosim se činjenicom da smo bolji od Zagreba, ali danas smo odigrali bolju utakmicu, rekao je po završetku utakmice trener Vardara Veselin Vujović.

- Nisam očekivao poraz na domaćem terenu, utakmicu smo izgubili u obrani, reko je trener Croatia osiguranja Ivica Obrvan te zaključio:

- Upozoravao sam na to da se radi o ozbiljnom protivniku, ali očito ne dovoljno.