Svjetski kup skijaša: Svindal pobjednik prvog spusta sezone, Ivica Kostelić bez bodova

Subota, 24. studenog 2012. 21:53 Napisao/la  SC

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zaostao je 3 sekunde i 10 stotinki za Norvežaninom Svindalom i utrku završio bez bodova

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je prvog spusta sezone. Svindal je kanadskom Lake Louiseu došao je do 17. pobjede u karijeri. Drugo mjesto iznenađujuće je osvojio Austrijanac Max Franz s 52 stotinke zaostatka. Treći je završio njegov sunarodnjak Klaus Kroell.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zaostao je 3 sekunde i 10 stotinki za Svindalom i utrku završio bez bodova. U nedjelju se u kanadskom skijalištu vozi superveleslalom.