PH u plivanju: Sanja Jovanović, Željana Knežević i Dinko Jukić doplivali do zlatnih odličja

Nedjelja, 22. ožujka 2015. 00:15 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Trećeg dana Prvenstva Hrvatske Primorjaši su osvojili četiri zlatne, tri srebrne i dvije brončane medalje u apsolutnoj kategoriji.

Prvu zlatnu medalju za Primorje trećeg dana PH osvojila je Sanja Jovanović u utrci na 50 metara slobodno s vremenom 26.53. Zlatne medalje osvojili su još i Željana Knežević u utrci 200 leptir s vremenom 2:21.35. U istoj disciplini zlatom se okitio i Dinko Jukić. Jukić je 200 m leptir isplivao u vremenu 2:03.13.

Zlatnu medalju osvojila je i ženska seniorska štafeta Primorja u sastavu Ana, Matković, Ana Petrović, Željana Knežević i Sanja Jovanović s vremenom 3:58.99.

Srebrnu medalju osvojila je Ana Matković u disciplini 200 m slobodno s vremenom 2:07.65. Željana Knežević je zlatnim medaljama pridodala i srebro u disciplini 200 metara leđno (2:21.35). U istoj disciplini 200 metara leđno viceprvak Hrvatske postao je i Teo Kolonić koji je isplivao vrijeme 2:03.13.

Brončane medalje osvojili su Saša Gerbec u disciplini 100 metara prsno (1:04.43) i Ana Petrović u disciplini 200 metara leptir. Isplivano vrijeme 2:25.26 Ani Petrović je donijelo i zlatnu medalju u mlađe seniorskoj konkurenciji.

Karlo Noah Paut srušio tri rekorda
Mlađi junior Jadrana iz Splita Karlo Noah Paut i u subotu je bio u centru pažnje na Kantridi. Ovaj 15-godišnjak prijepodne srušio je svoj mlađejuniorski rekord u disciplini 50 metara slobodno za dvije stotinke i sada je 23.77, a poslijepodne uspio je srušiti i mlađejuniorski rekord Ivana Krište iz 2008. godine, koji je iznosio 1:54.33.
Paut se tom rekordu u jutarnjim kvalifikacijama približio na 12 stotinki, a poslijepodne nadmašio za skoro 3 sekunde isplivavši 1:51.57. uz oduševljenje svih gledatelja i plivača na bazenu. I to nije bilo sve od Pauta za subotnje poslijepodne.
U štafetnoj utrci mlađih juniora 4x100 slobodno Paut je isplivao prvu izmjenu u vremenu 51.09 što je novi mlađejuniorski rekord, koji je do sada držao Duje Draganja (51.80) i pomogao štafeti Jadrana da postavi rekord s vremenom 3:34.25, koji je do sada držala štafeta Medveščaka (3:36.70) od prošle godine.

Mlađa juniorska Primorja Ema Krajinović osvojila je zlatnu medalju u disciplini 100 metara prsno (1:17.04). U utrci 200 metara leptir Primorjaši su osvojili 2. i 3. mjesto. Do srebra je doplivao Paulo Motušić s vremenom 2:13.78 a broncu je osvojio Marin Ercegović 2:14.76. Broncu sa PH ima i mlađa juniorka Sara Knežević koja je u vremenu 2:29.85 isplivala utrku 200 metara leđno.

Brončane su bile i mlađe juniorske štafete Primorja. Ženska štafeta plivala je u sastavu Ema Krajinović, Kristina Vuković, Marija Maduna i Sara Knežević, dok su za mušku štafetu plivali Marin Ercegović, Antonio Đaković, Paulo Motušić i David Haring.

U prijepodnevnim kadetskim finalima Antonio Đaković koji na državnim prvenstvima pliva za Primorje osvojio je zlatnu medalju preplivavši 200 m slobodno u vremenu 2:01.07. Rezultat je to vrijedan 597 bodova što je za dječaka 2002. godište fantastičan rezultat. Đaković živi i trenira u Švicarskoj a na državnim prvenstvima pliva za Primorje. Odličan je bio i Antonio Rajković u utrci na 100 m prsno. Rajković je dionicu preplivao za 1:11.88 (541 bod). Rajković i Đaković bili su u sastavu zlatne kadetske štafete 4x100 slobodno. Uz njih još su plivali Tin Mirjanić i Noa Kovačić i potvrdili da su najbolja štafeta u Hrvatskoj. Kovačić je osvojio i pojedinačnu medalju u disciplini 200 m leđno s vremenom 2:25.57.